- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Rumunia odsłaniając Pomnik Holokaustu, “przyznaje się do swojej roli w Holokauście”

8 października br. odsłonięto kolejny “pomnik Holokaustu” – tym razem w Bukareszcie. Podczas ceremonii, prezydent Rumunii, Traian Basescu wypowiedział wielce znaczące słowa “przyjmujące winę Rumunii” za “udział w wymordowaniu Żydów i Cyganów”.

Rumunia, należąca od 1940 roku do państw Osi, nie uznawała aż do 2003 roku swojej roli w wysiedlaniu Żydów oraz do przeprowadzenia przypadków egzekucji. Według raportu Elie Wiesela, żydowskiego szowinisty, laureata Nagrody Nobla, znanego również z wprowadzanych w swoich książkach kłamliwych wersji wydarzeń II Wojny Światowej, rząd rumuński miał dokonać ludobójstwa “380 tysięcy Żydów”. Liczba przedstawiona przez Wiesela nie ma większego pokrycia w faktach.

Przyznanie po tylu latach rządu rumuńskiego do mającego mieć miejsce “ludobójstwa Żydów”, stanowi pierwszy i zasadniczy krok na drodze ściągania różnego rodzaju tzw. kompensacji wojennnych. Decyzja ta wpisuje się masową akcję niektórych środowisk żydowskich wywierających presje na różne kraje świata w ramach tzw. Przemysłu Holokaustu.

Jednym z szantażowanych państw jest Polska, od której środowiska żydowskie domagają się 64 miliarów dolarów “odszkodowania”.