Amnesty International uważa Litwę za kraj represji. Bo politycy walczą z homopropagandą

Aktualizacja: 2009-09-10 11:44 am

Amnesty International twierdzi, że wprowadzenie przez litewski parlament kryminalizacji promocji homoseksualizmu będzie złamaniem międzynarodowego prawa do wyrażania poglądów. Projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie ma być dyskutowany w parlamencie jesienią.

– Tego typu propozycje zmiany prawa są krokiem do wprowadzenia państwowej homofobii – powiedziała Nicola Duckworth, Dyrektorka Programu ds. Europy i Azji Centralnej Amnesty International. Zapowiada, że jej organizacja zadba o skazanych za promocję homoseksualizmu. – Każdy, kto zostanie pozbawiony wolności na podstawie proponowanej nowelizacji kodeksu karnego, będzie uznany przez Amnesty International za więźnia sumienia.

Zapowiedzi AI nie rozumie eurodeputowany Konrad Szymański, który w rozmowie z portalem Fronda.pl stwierdza, że tego typu działania ze strony parlamentarzystów są po prostu ich obowiązkiem. – Nachalne promowanie treści seksualnych, w tym homoseksualnych czy biseksualnych jest czymś niewłaściwym, dlatego moim zdaniem AI zajmuje się problemem ze złej strony – mówi. Zdaniem eurodeputowanego, powoływanie się przez organizację na międzynarodowe zobowiązania jest kompletnie chybione. – Wolność wypowiedzi nigdzie nie jest bezgraniczna, litewscy politycy właśnie wytyczają takie granice – tłumaczy.

Projektem zakłada, że promowanie homoseksualizmu, związków poligamicznych czy biseksualizmu w miejscach, w których mogą zetknąć się z tym najmłodsi będzie nie tylko zakazane, ale również karane. – Litewskim parlamentarzystom chodzi o to, aby media, a także różne organizacje ponosiły odpowiedzialność za treści, które prezentują w przestrzeni publicznej – wyjaśnia Szymański.

Proponowana nowelizacja to kolejny krok zmierzający do ochrony obywateli przed homopropagandą. W czerwcu parlament przegłosował “Prawo ochrony nieletnich przed szkodliwym wpływem informacji publicznych”. Przepisy te zakazują rozpowszechniania materiałów, które “agitują na rzecz homoseksualizmu, biseksualizmu i związków poligamicznych” w szkołach i miejscach publicznych oraz w mediach, gdzie mogą być obejrzane przez dzieci.

MM/Wp.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13794 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]