Aktualizacja strony została wstrzymana

Taką szopkę przygotował Watykan…

Wśród wielu osób wciąż żywa jest pamięć bożonarodzeniowej szopki, jaką dwa lata temu zaserwował wiernym Watykan. Instalacja wzbudziła ogromne emocje i jednocześnie złość wśród wszystkich przywiązanych do tradycyjnych form artystycznych związanych z Bożym Narodzeniem. Włoski arcybiskup Carlo Maria Viganò wprost stwierdził, że to świętokradztwo.

Papież Franciszek w 2020 roku zadecydował o wystawieniu nietypowej szopki, którą media głównego nurtu nazywały „dziełem sztuki współczesnej”.

Wystawiono kilka ceramicznych rzeźb pochodzących z włoskiego regionu Abruzja. Watykańscy konserwatyści byli oburzeni taką formą bożonarodzeniowej szopki. Wyraz niezadowoleniu dał m.in. abp Viganò.

– Ktoś, kto podejmuje daremną próbę znalezienia czegoś chrześcijańskiego w tych obscenicznych ceramicznych posągach, powtórzy błąd, który już popełniono pozwalając na wybebeszenie naszych kościołów, obnażenie naszych ołtarzy i zepsucie prostej i krystalicznej integralności doktryny przez ambitne zmętnienie, które jest tak typowe dla heretyków – ostro komentował abp Carlo Maria Viganò.

Arcybiskup twierdził, że „nie jest zbiegiem okoliczności, że lata, w których scenka bożonarodzeniowa została stworzona (rzeźby pochodzą z Castilli z lat 60. i 70. XX w. – red.), to te same lata, w których pojawił się Sobór Watykański II oraz zreformowana Msza św.”

 

 

– Powiedzmy to po prostu jasno: ta rzecz nie jest sceną Bożego Narodzenia – przekonywał abp Viganò – ponieważ gdyby była, przedstawiałaby wspaniałą Tajemnicę Wcielenia i narodzin Syna Bożego secundum carnem, adorujący podziw pasterzy i Mędrców, nieskończoną miłość Najświętszej Maryi Panny do Bożego Dziecięcia oraz zdumienie stworzenia i Aniołów.

– Jednym słowem: przedstawiałaby stan naszej duszy, gdy kontempluje ona wypełnienie proroctw, nasz zachwyt, gdy widzimy Syna Bożego w żłóbku, naszą niegodność wobec odkupieńczego Miłosierdzia – uważał duchowny.

Według abp Viganò zamiast tego ci, którzy oglądają dzieło artystów z Abruzji, mają wrażenie „pogardy dla ludowej pobożności, odrzucenia odwiecznego wzoru przywołującego na myśl wieczną niezmienność Bożej Prawdy”.

Zdaniem arcybiskupa „ta zuchwała ohyda jest oznaką powszechnej religii transhumanizmu, na którą ma nadzieję Nowy Porządek Świata”. Uważa on także, że jest to „wyraz apostazji, niemoralności i występk””.

Przypominając o klasycznej triadzie: Prawda – Piękno – Prawda, abp Viganò zwraca uwagę na to, że „brzydota jest towarzyszką kłamstw i niegodziwości”.

 

 

Za: Najwyższy Czas! (25 grudnia 2022) – [Org. tytuł: «Taką szopkę przygotował Watykan. Biskup nie wytrzymał [FOTO]»]

 


 

Dla przypomnienia, zeszłoroczna „szopka bożonarodzeniowa” franciszka-belzebuba

 

Szopka w Rzymie: maseczki, paszporty kowidowe

W starożytnej rzymskiej bazylice Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu (Basilica di Santa Maria in Trastevere) postawiono szopkę bożonarodzeniową, ostatnimi laty jak zwykle politycznie poprawną.

Ze zdjęć opublikowanych przez szefową biura Catholic News Service w Rzymie, Cindy Wooden, widać szopkę z tradycyjnymi postaciami Maryi i św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus, lecz podróżni w gospodzie mają maseczki na twarzach i okazują jedni drugim swoje „paszporty szczepionkowe”.

„Watykan stał się światową stolicą autoparodii” – zauważył jeden z użytkowników Twittera. My nie będziemy komentowali dosadniej.

Bazylika jest połączona ze wspólnotą Sant’Egidio – grupą mocno zaangażowaną w ekumeniczne spotkania modlitewne w stylu Asyżu – której szopki co roku obejmują aktualne tematy kultury i polityki.

W opisie szopki w 2019 r. zauważono, że sceny były pełne postaci z „peryferii świata”, cytując Franciszka-Bergoglio, aby przekazać, że ta tradycja kontynuowała jego „rewolucję czułości”.

Poprzednie wersje szopki watykańskiej równie zgorszyły katolików, np. w szopce z 2017 r. pojawił się nagi mężczyzna, co doprowadziło do pochwał ze strony środowiska LGBT. „Obecność watykańskiej szopki jest dla nas powodem do jeszcze większej radości w tym roku” – powiedział wówczas LifeSiteNews Antonello Sannini, przewodniczący grupy aktywistów homoseksualnych Arcigay Neapol. „Dla społeczności homoseksualnej i transseksualnej w Neapolu jest to ważny symbol włączenia i integracji”.

Niektórzy snują już teraz plany przyszłorocznej szopki, w której sama Święta Rodzina będzie „w pełni zaszczepiona”, jak również i towarzyszące zwierzątka.

W październiku br. na polecenie obecnego administratora Kościoła, Watykan zaczął wdrażać system paszportów szczepionkowych dla gości i pracowników, zgodny z włoską Zieloną Przepustką. Zwolnienie od paszportowej zasady wjazdu dotyczyło uczestników ceremonii liturgicznych w Watykanie, którzy musieli pozostać zamaskowani i utrzymywać dystans społeczny.

Obecny administrator Watykanu wezwał również do wszczepiania preparatu reklamowanego jako „szczepionka przeciwko Covid-19”, która – w każdej wersji rozprowadzanej na tzw. Zachodzie – została stworzona na bazie komórek dzieci zamordowanych w wyniku tzw. aborcji. Przywódcom i hierarchom nie przeszkadza jednak ten fakt i wzywają do „szczepienia” się tymi genetycznymi niebezpiecznymi preparatami, a sam Administrator w satanistycznym cynizmie nazwał ten proceder „aktem miłosierdzia”.

 

 

Pics source: Twitter

Oprac. www.bibula.com
2021-12-15
na podstawie Lifesitenews (Dec 15, 2021)

Skip to content