Aktualizacja strony została wstrzymana

Imperium Zła nie wyklucza użycia broni jądrowej na niejądrowe zagrożenie

Strategia Pentagonu nie wyklucza użycia broni jądrowej przeciwko zagrożeniom nienuklearnym – donosi Bloomberg.

Nowa strategia obrony narodowej Pentagonu odrzuciła ograniczenia w użyciu broni jądrowej.

Powołując się na rosnące zagrożenie ze strony Chin i Rosji, Departament Obrony stwierdził w opublikowanym w czwartek dokumencie, że „do 2030 roku Stany Zjednoczone po raz pierwszy w swojej historii staną w obliczu dwóch głównych potęg nuklearnych jako strategicznych konkurentów i potencjalnych przeciwników”. W odpowiedzi USA „utrzymają bardzo wysoką poprzeczkę dla użycia broni jądrowej”, nie wykluczając użycia tej broni w odwecie na niejądrowe zagrożenie strategiczne dla ojczyzny, sił USA za granicą lub sojuszników.

Reżim „prezydenta” Bidena, który sam w przeszłości stosował retorykę kontroli zbrojeń, dąży do napięć wojennych i wprost do wywołania kolejnej wojny światowej. Stany Zjednoczone, które jako jedno jedyne państwo użyło broni atomowej przy końcu II wojny światowej, zamierza użyć jej ponownie, tym razem dla swoich strategicznych celów, niechybnie rozpoczynając III wojnę światową i kataklizm ludzkości.

Stany Zjednoczone, czyli współczesne Imperium Zła, czując że przegrywa starcie, które rozpoczęły z Rosją i traci dominację światową polegającą na nieustannym podboju i podporządkowywaniu sobie całego świata, pragnie wywołać totalny chaos i „chce po prostu zniszczyć wszystko, co stoi na jej drodze” – jak stwierdza jeden z uważnych analityków. Czując swoją słabość tenże oszalały Hegemon jest w stanie użyć broni jądrowej.

Najpewniej nastąpi to na terenie odległym od swoich granic i nie bezpośrednio na terenie swego obecnego wroga – Rosji. Idealnym obszarem użycia broni jądrowej byłoby terytorium Polski, co zresztą było ćwiczone w strategicznych grach.

Oprac. www.bibula.com
2022-10-27

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 


 

 

Pentagon testuje w powietrzu elementy broni hipersonicznej

Marynarka Wojenna i Armia USA przeprowadziły test elementów broni hipersonicznej. Według Pentagonu, próba zakończyła się powodzeniem.

Jak podała w środę agencja Reuters, w środę Marynarka Wojenna i Armia USA w ramach testów komponentów broni hipersonicznej wystrzeliła rakietę eksperymentalną z nadmorskiego stanowiska NASA, Wallops Flight Facility w stanie Wirginia.

 

 

Celem było przetestowanie urządzeń łączności i nawigacji dla broni hipersonicznej, a także sprawdzenia, jak konkretne materiały wytrzymują bardzo wysokie temperatury w „rzeczywistym środowisku hipersonicznym”. W górnych partiach atmosfery, rakieta uwalnia hipersoniczne pojazdy (głowice) szybujące, które następnie lecą do celu z prędkością ponad pięć razy większą, niż prędkość dźwięku, tj. ok. 6 200 km/godz. Takie pojazdy/głowice nie posiadają napędu, czym różnią się od innych typów, posiadających silniki strumieniowe scramjet.[…]

Całość: Kresy.pl (27 października 2022)

 


 

Rosja oskarża Ukrainę o przygotowywanie prowokacji z „brudną bombą” nad Czarnobylem

Rosyjska agencja prasowa Ria Nowosti oskarżyła w środę władze Ukrainy o przygotowywanie prowokacji z „brudną bombą” nad elektrownią jądrową w Czarnobylu. Rosjanie nie podali żadnych dowodów.

Według rosyjskiej agencji prasowej Ria Nowosti, władze Ukrainy mają przygotowywać prowokację z „brudną bombą” nad elektrownią jądrową w Czarnobylu. Rosjanie nie podali żadnych dowodów.

„Specjaliści wykonali już atrapę pocisku kompleksu Iskander, którego część głowicy ma być wypchana materiałem radioaktywnym, a następnie „zestrzelona” przez siły ukraińskiej obrony powietrznej nad strefą wykluczenia elektrowni jądrowej w Czarnobylu w celu ogłoszenia rosyjskiego ataku ładunkiem jądrowym” – przekonuje agencja powołując się na anonimowego urzędnika. Podano, że atrapa pocisku Iskander rzekomo miała zostać wykonana na bazie pocisku systemu rakietowego Toczka-U.

„Po „zestrzeleniu” manekina władze Kijowa zamierzają pokazać zachodnim i ukraińskim mediom fragmenty układu i elementów elektronicznych pocisku rzekomego Iskander, aby przekonać zachodnią opinię publiczną o winie Rosji” – przekonuje agencja.[…]

Całość: Kresy.pl (27 października 2022)


 


 

Skip to content