- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Najbardziej niepoprawny burmistrz w Anglii: Niech homoseksualiści sami płacą za swoje imprezy

Peter Davies wygrał wybory na burmistrza Donchaster, ponieważ obiecał wyrugować poprawność polityczną z decyzji władz miasta. A oto jego pierwsza decyzja: nie będzie marnował pieniędzy podatników na wsparcie parady homoseksualistów.

– Nie jestem homofobem – mówi burmistrz Donchaster i członek partii Angielscy Demokraci, Peter Davies. – Nie rozumiem po prostu, dlaczego nasi podatnicy mają płacić na świętowanie czyjejś orientacji seksualnej – dodaje polityk. I dlatego w następnym roku organizatorzy Gay Pride w liczącym prawie 70 tysięcy mieszkańców mieście nie dostaną od ratusza ani grosza. Na tegoroczną paradę fundusze przyznały już niestety poprzednie władze Donchaster.

W ostatnich wyborach samorządowych Davis wygrał w drugiej turze, pokonał kandydatów niezależnych, ale także kandydatów dużych partii: Partii Konserwatywnej, Partii Pracy i Brytyjskiej Partii Narodowej. Swój program konsultował z Kampanią Przeciw Politycznej Poprawności (CAPC). Na celownik wziął „poprawne politycznie miejsca bezrobocia”, np. w urzędzie ds. spójności społeczności i zachęcił jego byłych pracowników do znalezienia sobie sensownego zatrudnienia. Jako były nauczyciel wezwał do ostrzejszego karania „młodych bandziorów” w szkołach.

Davies, który był już w swojej karierze laburzystą, torysem i członkiem Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), zerwał już kilka umów z miastami partnerskimi Donchaster zagranicą, gdyż uznał je za marnowanie pieniędzy. – Służą one tylko temu, by niektórzy mogli sobie polatać i popić na koszt miasta – mówi burmistrz. Zrezygnował także ze służbowej limuzyny, połowy diety i ograniczył liczbę radnych o ponad połowę. Jednocześnie obiecał obniżyć podatki lokalne.

sks/LifeSiteNews