Aktualizacja strony została wstrzymana

Chcieliście Unii, no to ją macie skumbrie w tomacie, pstrąg – Izabela Brodacka Falzmann

Wyobraźmy sobie, że prowadzimy gospodę a lokalni gangsterzy żądają od nas pod jakimś pretekstem haraczu. Pretekst zawsze się znajdzie, ofiarowują nam ochronę, przeszkadzają im nasi goście albo nie podoba im się komin  w naszym budynku. Wiemy że nikt nam nie pomoże, nie chcemy się wyprowadzić ani  zaprzestać działalności, więc możemy tylko próbować negocjować niższą stawkę tego rekietu.

Dokładnie w takiej samej jak gospoda sytuacji jest nasz kraj, doprecyzujmy zatem pozostałe elementy tego porównania. Gangsterzy to urzędnicy Unii Europejskiej którzy wymyślili sobie, że będą ściągać z naszego kraju 5 milionów euro dziennie dopóki nie zamkniemy kopalni Turów. Turów to tylko pretekst, to jak brzydki zdaniem gangsterów komin  gospody. Ponieważ nie wyobrażamy sobie opuszczenia UE pokornie prosimy, żeby zgodzili się brać od nas tylko 0,5 miliona euro dziennie. Nasz premier w naszym imieniu jest gotów płacić  z naszych pieniędzy 2 miliony złotych dziennie bandytom.

Aż się prosi żeby parafrazując Gałczyńskiego powiedzieć: „Chcieliście Unii no to ją macie skumbrie w tomacie, pstrąg”. Pociągnijmy jednak dalej naszą analogię.  Właściciele gospody boją się, że gangsterzy najadą ich z bronią i spalą ich dom.  Zastanówmy się czego boi się Morawiecki. Kopalnia Turów to przecież tylko pretekst.

Czując pismo nosem Wielka Brytania już się wymiksowała z Eurokołchozu. Polityką Wielkiej Brytanii zawsze była splendid isolation. Podobnie jak sąsiedzi naszych restauratorów, którzy wynieśli się do innego miasta i nie będą się angażować w obronę nieprzezornych nieudaczników.

Wiele lat temu restauratorzy ze Starego Miasta w Warszawie zorganizowali  się przeciwko gangsterom ściągającym z nich rekiet i spuścili im manto. Organy ścigania stanęły po stronie pobitych potem jednak pod presją opinii publicznej wycofały się z zarzutów. Podobna była sytuacja dwóch biznesmenów „ naliczanych” przez gangsterów za nieistniejący fikcyjny dług. Nikt nie chciał im pomóc, byli porywani i torturowani wreszcie w desperacji, aby ratować życie swoje i swoich rodzin zabili prześladowców. Zostali  za to skazani a potem ułaskawieni. Cała historia została przedstawiona w opartym na faktach filmie Krauzego pod tytułem „Dług”.

W prawdziwej historii mężczyźni – Sławomir Sikora i Artur Bryliński – za podwójne morderstwo zostali skazani na 25 lat więzienia. Pierwszy wyszedł w 2005 roku po ułaskawieniu przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Drugi – pięć lat później ułaskawiony przez Bronisława Komorowskiego.

Przeciwstawienie się gangsterom jest bardzo trudne ze względu  na brak wsparcia i zainteresowania ze strony  powołanych do tego służb. Nie zawsze należy podejrzewać, że służby te są w układzie z gangsterami, najczęściej kierują się w swoich działaniach i opiniach stereotypami. Gangsterzy zawsze mają na swoją obronę jakieś nośne argumenty. Czasami jak ekoterroryści żądają haraczu za odstąpienie od blokowania inwestycji z rzekomej troski o środowisko. Czasami, jak twierdzą, występują w imieniu poszkodowanych kontrahentów. Podobnie postępuje Unia Europejska. Żąda od Polski haraczu w imię obłudnej troski o ochronę środowiska. Wstrzymuje wypłatę należnych nam  funduszy w imię wymuszania realizacji własnej wizji naszego systemu prawnego. Takie argumenty łatwo trafiają do dziennikarzy i polityków polskiej totalnej opozycji, których należałoby właściwie oskarżyć o zdradę stanu.

Nie trafiły  jednak do przedstawicieli NZS Solidarność. Jak kiedyś  restauratorzy ze Starówki podejmują bezkompromisowa walkę z bandytyzmem UE. Zapowiedzieli, że wystąpią z formalnym wnioskiem u zamknięcie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i zażądają 5 milionów euro za każdy dzień dalszego funkcjonowania tego Trybunału. Mają do tego dokładnie takie samo prawo jak Trybunał Europejski do zamykania naszych kopalni. Szczególnie, że o zamknięciu kopalni w Turowie zadecydowała jednoosobowo w obydwu instancjach hiszpańska sędzia, Silva de Lapuerty, tak wybitny fachowiec w dziedzinie energetyki, że nie odróżnia nawet węgla kamiennego od węgla brunatnego. Decyzje te – skrajnie głupie, niefachowe i niedemokratyczne nie przewidują poza tym żadnej instancji odwoławczej. Co ciekawsze, jak zauważa PGE, w pobliżu granicy z Polską funkcjonuje dziewięć kopalni odkrywkowych węgla brunatnego – pięć na terenie Czech, cztery w Niemczech. Na ich działalność Unia pozwala, mimo ich zdecydowanie większego wpływu na środowisko. Czy rząd polski powinien w retorsji zażądać zamknięcia tych  kopalni? Ja  osobiście zażądałabym 5 milionów euro  za każdą godzinę dalszej pracy sędzi Silva de Lapuerty.

Sprawa kopalni Turów, incydenty na granicy z Białorusią, ogólnoświatowy totalitaryzm medyczny mają niestety pewien wspólny mianownik. Wszystkie te wydarzenia ze zwykłego zdroworozsądkowego punktu widzenia wydają się absurdalne. Dlaczego przyjazna dotąd Polsce (niestety bez wzajemności) Białoruś odwróciła się od naszego kraju a przede wszystkim dlaczego uczestniczy w prowokacyjnym spektaklu? Kto by  pomyślał – Łukaszenko pomaga uchodźcom, których nigdy nie chciał a uchodźcy wpychają się na teren Białorusi, gdzie z całą pewnością nie dostaną zasiłków i która przez całe lata była przecież przedstawiana w UE  jako skansen biedy i  zacofania. Kto by również pomyślał, że Unia Europejska nie zechce przyjmować uchodźców choć niedawno usiłowała wpychać ich do wszystkich europejskich krajów. Czy uwierzylibyśmy kilka lat temu że przesiąknięte ideami wolnościowymi kraje takie jak Francja czy USA będą wprowadzać podobnie totalitarne rozwiązania jak przymusowe szczepienia czy paszporty szczepionkowe? Wszystko to można rozumieć tylko w jeden sposób. Układ sił na świecie nie jest i nigdy nie był stabilny. Pomyłką okazała się diagnoza Francisa Fukuyamy, który w liberalnej demokracji widział najdoskonalszy w historii ustrój. Chęć zmiany tego układu sił jest obecnie wyraźna, a to co się dzieje to tylko działania harcowników. Postarajmy się ich powstrzymać.

Izabela Brodacka Falzmann

Za: NASZEblogi.pl (02-10-2021)

Skip to content