Aktualizacja strony została wstrzymana

Franciszek-Bergoglio napisał do polskiego ministra. Korespondencja, delikatnie mówiąc, lewicowa

Papież Franciszek napisał do polskiego ministra klimatu i środowiska – Michała Kurtyki. W liście Ojciec Święty pisze m.in. o tym, że konflikty na świecie, a także kryzysy gospodarcze i sanitarny spowodowały niedożywienie milionów ludzi i zwiększyły problem głodu na całym świecie.

Polski minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka przewodniczy obradom 42. Sesji Konferencji Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa FAO. To powód, dla którego papież Franciszek postanowił napisać do polskiego polityka.

Papież słusznie zauważa kryzysy, które dotykają różne regiony na Ziemi. Ojciec Święty jest przejęty losem głodujących etc. Nie ma w tym nic dziwnego – współczucie jest przecież nieodłącznym elementem etyki chrześcijańskiej.

Gorzej, że papież proponuje remedia, które zdają się zaczerpnięte wprost z lewicowej literatury – m.in. ponadpaństwowe zintegrowane systemy czy sprzeciw indywidualizmowi.

– Powinniśmy zainwestować w globalny system żywnościowy, który będzie w stanie przetrwać przyszłe kryzysy. Powinien być on odporny, integracyjny, zrównoważony oraz zdolny do zapewnienia zdrowego oraz przystępnego cenowo pokarmu dla wszystkich. Dlatego gospodarkę należy ukierunkować na człowieka, a nie jedynie na zysk. Podstawowym krokiem w podjęciu nowego początku po pandemii jest promocja kultury troski, gotowej stawić czoła indywidualistycznej i agresywnej tendencji do wykluczenia, która jest bardzo rozpowszechniona w naszych społeczeństwach – pisze Ojciec Święty.

Szczególnie pierwsza część przesłania głowy Kościoła brzmi, jak manifest lewicowych globalistów.

No cóż, przypomnijmy, że dogmat o nieomylności papieża ogłoszony w 1870 roku na soborze watykańskim I w konstytucji dogmatycznej Pastor aeternus (Konstytucja o Kościele Chrystusowym) odnosi się tylko do tzw. nauczania ex cathedra.

Nieomylność papieża należy więc rozumieć jako bezbłędność w sprawach wiary i obyczajów, nie zaś w sprawach codziennych. Światowa gospodarka i systemy ekonomiczne nie są na szczęście związane z wiarą…

Źródło: Vatican Radio

Za: Najwyższy Czas! (15 czerwca 2021) – [Org. tytuł: «Papież napisał do polskiego ministra. Korespondencja, delikatnie mówiąc, lewicowa»]

.