Aktualizacja strony została wstrzymana

Archidiecezja Bostońska: służba przy ołtarzu tylko dla w pełni zaszczepionych

Archidiecezja Bostońska wydała znowelizowane zarządzenie, w którym wyklucza możliwość niektórych posług duszpasterskich, takich jak służba diakonów przy ołtarzu, dla osób „nie w pełni zaszczepionych szczepionką przeciwko Covid-19”.

Archidiecezja Bostońska, kierowana przez kardynała Seána Patricka O’Malleya, wydała 17 marca br. znowelizowane przepisy (Adjustment to COVID Protocols) ustalające warunki sprawowania liturgii i innych posług w czasie tzw. pandemii koronawirusa i forsowanego programu powszechnych wyszczepień chemiczno-genetycznym preparatem reklamowanym jako szczepionka.

„Parafie mogą korzystać z usług szafarzy udzielających Komunię jedynie jeśli szafarz jest w pełni zaszczepiony” – stwierdza protokół archidiecezji. (W żadnej części zarządzenia archidecezja nie używa określenia „Komunia święta”.)

„Ministrant powinien nosić maskę, a kapłan (i diakon) powinien nosić maskę, kiedy nie mówi. Gdy kapłan mówi, a zatem nie nosi maski, ministrant powinien zachować jak największą odległość. Ministrant nie powinien trzymać kapłanowi mszału”- czytamy we wskazówkach dotyczących ministrantów.

Protokoły pozwalają także parafiom na wznowienie „normalnej częstotliwości” udzielenia Komunii poza kościołem, np. w domu, ale tylko jeśli szafarz jest „w pełni zaszczepiony”. Zgodnie z wytycznymi takie wizyty powinny być bardzo krótkie, czyli „wystarczająco długie, aby przynieść Sakrament”.

„Nadzwyczajni szafarze Komunii mogą nadal nieść Najświętszy Sakrament swoim rodzinom bez względu na status szczepień”.  – stwierdza kowidowy protokół.

Wielu wiernych słysząc o nowych przepisach i utrudnieniach tworzonych przez hierarchów pod pretekstem tzw. pandemii zaczyna obawiać się, że praktyki te zostaną rozszerzone na inne aspekty uczestnictwa w liturgii i sakramentach, a może nawet na sam pobyt w kościele.

Jak czytamy w innych doniesieniach, jedna z parafii w New Jersey zezwoliła na przystąpienie do sakramentu spowiedzi tylko tym osobom, które zostały zaszczepione. Dopiero interwencja świeckich katolików u lokalnego biskupa spowodowała odwołanie nowych zarządzeń.

W zeszłym miesiącu proboszcz jednej z parafii w stanie Nowy Meksyk oświadczył, że starsze osoby, które chcą pomagać w rozdawaniu Komunii Świętej, muszą najpierw być w pełni zaszczepione.

W wielu parafiach regularnie odmawia się udzielania Komunii świętej na język, a osoby o to usilnie proszące mogą po Mszy podejść do osobnego stolika gdzie szafarz wyposażony w dodatkowe „środki bezpieczeństwa” udziela Komunii świętej w ten jedyny godny sposób.

 

Kardynał Seán Patrick O’Malley, z zakonu kapucynów, znany jest od lat z wielu lewicowych bulwersujących decyzji. Mocny w pustosłowiu „przeciwko aborcji”, kard. O’Malley przewodniczył mszy żałobnej Teda Kennedy’ego, czołowego pro-aborcyjnego polityka. W czasie gdy toczyło się dochodzenie Kongregacji Nauki Wiary przeciwko lewicowej, marksistowskiej i jawnie antykatolickiej Konferencji Zakonnic zrzeszającej przełożone żeńskich zakonów, kard. O’Mally stanął po ich stronie wychwalając je „za wspaniałą misję”. Pomimo tego, że nazwisko kardynała O’Malley nieustannie przewijało się w aktach tuszowania skandali seksualnych księży jego diecezji oraz b. kardynała McCarricka, Franciszek-Bergoglio powołał go jako… przewodniczącego Papieskiej Komisji Ochrony Małoletnich. Archidiecezja zarządzana przez kard. O’Malley zawarła kontrakt z firmą ubezpieczeniową pokrywający aborcję i dopiero ujawnienie tego faktu przez media katolickie doprowadziło do „rewizji kontraktu” i zerwanie umowy.

Kardynał O’Malley znany jest również od wielu lat z chorobliwego wręcz filosemityzmu.“Wzywamy wszystkich katolików aby głębiej zrozumieli żydowskie korzenie naszej religii” – wołał w maju 2006 roku kardynał O’Malley, przemawiając do około 400 osób – żydowskich działaczy, rabinów, księży i katolików – zgromadzonych w żydowskim centrum kulturalnym Leventhal-Sidman Jewish Community Center w Newton. Kardynał O’Malley obarczył również katolików pewną odpowiedzialnością za “holokaust”, po czym wypowiedział heretyckie bluźnierstwo o „wspólnym Bogu” wyznawców Chrystusa i wyznawców antychrysta. “Wiele jest różnic pomiędzy chrześcijaństwem i judaizmem” – wołał kard. O’Malley – “ale mamy wiele wspólnego i będziemy sądzeni przez tego samego Boga. Pracujmy razem nad budową lepszej cywilizacji i świata. Nasz Bóg będzie z tego zadowolony.” Kard. O’Mally powiedział, że Bóg jest sprawcą działania katolików pragnących oczyszczenia religii katolickiej z wielowiekowego nauczania i tradycji antysemickich. “Wiele osób mogłoby opisać stosunki pomiędzy Kościołem katolickim a społecznością żydowską jako straszny wypadek samochodowy” – powiedział kard. O’Malley nawiązując do pewnego humoru-anegdoty o wypadku samochodowym, w którym mieli uczestniczyć ksiądz katolicki i rabin – “ale przeżyliśmy go i Bóg chce abyśmy zostali przyjaciółmi.

Jak widać na wielu smutnych przykładach, osoby odwracające się od Wiary, Kościoła i Chrystusa stają się ofiarami antykatolickich nurtów. Odwracając się od Rozumu ulegają gołosłowiu „ekspertów naukowych” obwieszczających o tzw. pandemii.

Oprac. www.bibula.com
2021-03-30

.