Aktualizacja strony została wstrzymana

Spadkobiercy ukraińskich ludobójców nie wpuszczą Polaków na Cmentarz Orląt?

Po wczorajszej decyzji MSWiA o niewpuszczeniu na teren Polski uczestników rajdu Stepana Bandery na zachodniej Ukrainie pojawiają się pierwsze polityczne deklaracje.

Przedstawiciel obwodowej organizacji Ukraińska Republikańska Partia „Sobór”, Stepan Sereda, poinformował, że w razie doznania najmniejszej krzywdy przez uczestników rajdu jego organizacja wraz z innymi – jak to określił – „patriotycznymi siłami” zakwestionuje sensowność odwiedzania grobów polskich żołnierzy przez turystów z Polski. Taką informację można przeczytać na stronach tygodnika „Lvivska Hazeta”.

Z kolei portal Zaxid.net przytacza dziś wczorajszą wypowiedź Ostapa Kozaka, deputowanego Lwowskiej Obwodowej Rady Bloku Julii Tymoszenko, który zapowiedział, że w związku z niewpuszczeniem rajdu na teren Polski jego ugrupowanie zainicjuje zwołanie nadzwyczajnej sesji Lwowskiej Rady Obwodowej. – Taki stosunek do ukraińskich obywateli jest bezprecedensowy – twierdzi Kozak. Jego zdaniem, obywatele Ukrainy, którzy wypełniają wnioski wizowe, nie muszą w nich wpisywać powodów wjazdu. Tak odniósł się do oficjalnego uzasadnienia wczorajszej decyzji MSWiA.

Kresy.pl/tk

Za: kresy.pl | http://www.kresy.pl/wydarzenia?zobacz/nie-wpuszcza-polakow-na-cmentarz-orlat- | Nie wpuszczÄ… Polaków na Cmentarz OrlÄ…t?

Skip to content