Spadkobiercy ukraińskich ludobójców nie wpuszczą Polaków na Cmentarz Orląt?

Aktualizacja: 2009-08-8 7:43 am

Po wczorajszej decyzji MSWiA o niewpuszczeniu na teren Polski uczestników rajdu Stepana Bandery na zachodniej Ukrainie pojawiają się pierwsze polityczne deklaracje.

Przedstawiciel obwodowej organizacji Ukraińska Republikańska Partia “Sobór”, Stepan Sereda, poinformował, że w razie doznania najmniejszej krzywdy przez uczestników rajdu jego organizacja wraz z innymi – jak to określił – “patriotycznymi siłami” zakwestionuje sensowność odwiedzania grobów polskich żołnierzy przez turystów z Polski. Taką informację można przeczytać na stronach tygodnika “Lvivska Hazeta”.

Z kolei portal Zaxid.net przytacza dziś wczorajszą wypowiedź Ostapa Kozaka, deputowanego Lwowskiej Obwodowej Rady Bloku Julii Tymoszenko, który zapowiedział, że w związku z niewpuszczeniem rajdu na teren Polski jego ugrupowanie zainicjuje zwołanie nadzwyczajnej sesji Lwowskiej Rady Obwodowej. – Taki stosunek do ukraińskich obywateli jest bezprecedensowy – twierdzi Kozak. Jego zdaniem, obywatele Ukrainy, którzy wypełniają wnioski wizowe, nie muszą w nich wpisywać powodów wjazdu. Tak odniósł się do oficjalnego uzasadnienia wczorajszej decyzji MSWiA.

Kresy.pl/tk
Za: kresy.pl -- [Org. tytuł: « Nie wpuszczÄ… Polaków na Cmentarz OrlÄ…t?»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12361 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]