Meksyk: rząd przeprasza za aresztowanie podczas Mszy św.

Aktualizacja: 2009-08-6 11:53 am

Rząd Meksyku przeprosił przedstawicieli Kościoła katolickiego i parafian za to, że funkcjonariusze Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego wtargnęli do świątyni podczas Mszy św., by aresztować mężczyznę podejrzanego o przynależność do gangu narkotykowego.

Przeprosiny nie oznaczają jednak skruchy z powodu profancji. W specjalnym oświadczeniu władze bronią bowiem słuszności decyzji o przeprowadzaniu tego typu obław, gdyż – ich zdaniem – akcje takie pozwalają uniknąć konfrontacji siłowej i zapobiegają ucieczce.

Dwa dni temu policja federalna aresztowała podczas niedzielnej Eucharystii Miguela Angela Baezę, podejrzanego o przynależność do potężnego kartelu narkotykowego „La Familia”. Ma on należeć do kierownictwa tej przestępczej grupy. Incydent miał miejsce w jednym z kościołów w stanie Michoacan w południowo-zachodniej części kraju. W regionie tym wojsko i policja od kilku tygodni uczestniczą w szeroko zakrojonych działaniach przeciwko gangom, mającym tu ogromne plantacje marihuany i maku do wyrobu opium.

Biskupi meksykańscy następnego dnia po tym incydencie zaprotestowali, podkreślając, że „należy szanować sakralny charakter Mszy św.”.

Źródło: KAI

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12231 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]