Aktualizacja strony została wstrzymana

„Dobrowolność” po hiszpańsku. Nie dasz zaszczepić babci, stracisz prawo do opieki nad nią

Teoretyczna dobrowolność szczepień przeciwko COVID-19 na Półwyspie Iberyjskim coraz bardziej przypomina tak zwaną demokrację socjalistyczną, w której wygrać głosowanie mogą tylko kandydaci obozu władzy. W Hiszpanii przyjęcie preparatu Pfizera jest wprawdzie kwestią wolnego wyboru, ale władze coraz wyraźniej dają do zrozumienia, że chodzi o wybór wyłącznie jednej opcji.

Presja na Hiszpanów rośnie. Mimo, że wybrali sobie lewicowe rządy (a przynajmniej pozwolili lewicy policzyć głosy), akurat w kwestii szczepień niespecjalnie zamierzają ich słuchać. Z przeprowadzonego na początku miesiąca badania opinii społecznej wynikało, że na produkt Pfizera czeka z nadzieją zaledwie około 30 procent mieszkańców.

Zapewne w celu podniesienia ciśnienia władze nakazały sporządzanie rejestrów osób, które nie zamierzają przyjąć zastrzyku z eksperymentalnym specyfikiem. Niekorzystający ze szczepionkowego dobrodziejstwa będą musieli podać powód swojej decyzji.

Teraz prokuratura z Sewilii oznajmiła, że bliscy przebywających w domach opieki osób w podeszłym wieku mogą utracić prawo do opieki nad nimi, jeśli nie zgodzą się na ich zaszczepienie. Wszystko wskazuje więc na to, że „dobrowolność” nie dotyczy ludzi, którzy – tu gorzka ironia – swym uporczywym pozostawaniem przy życiu absorbują hiszpański system ubezpieczeń społecznych. […]

Źródło: Polsat News, komentarz PCh24.pl

RoM

Całość: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-12-30)

 


 

Włochy: „Negacjonista” pandemii ukarany redukcją pensji

Włoski lekarz, którego z powodu poglądów prezentowanych w internecie uznano za „negacjonistę” pandemii i antyszczepionkowca, został ukarany obniżeniem pensji o jedną piątą przez pięć miesięcy.

60-letni lekarz rodzinny z miejscowości Borgaro Torinese stał się przyczyną kontrowersji w październiku, gdy powołując się na rzekome ekspertyzy „Instytutu z Pentagonu”, mówił w nagraniu wideo zamieszczonym w mediach społecznościowych, że koronawirus jest „aktywowany przez szczepionkę przeciwko grypie”. Później nagranie byłego lekarza wojskowego zostało usunięte.

Jego przypadek zgłosiła Izba lekarska, a następnie zawiadomiona przez karabinierów prokuratura wszczęła śledztwo „w sprawie wywołania alarmu” – wyjaśniły włoskie media.

Jako pierwszy postępowanie dyscyplinarne w sprawie lekarza zakończył oddział służby zdrowia w stolicy Piemontu. Działające w tej jednostce kolegium wymierzyło mu karę redukcji pensji o 20 proc. przez pięć miesięcy. […]

Postępowanie dyscyplinarne wobec 13 lekarzy, uznanych za „negacjonistów” pandemii koronawirusa i przeciwników różnych szczepionek, wszczęła także Izba Lekarska z Rzymu. Podstawą postępowania były wypowiedzi medyków w mediach społecznościowych i w telewizji.

Wśród lekarzy, wobec których otwarto postępowanie, są zwolennicy poglądów, że „COVID-19 nie istnieje” albo że „jest jak grypa”, a także antyszczepionkowcy. […]

Całość: Nasz Dziennik ( 30 grudnia 2020)

 


 

Skip to content