Proboszcz ufundował pamiątkową tablicę z okazji wizyty Mateusza Morawieckiego na mszy. Teraz się tłumaczy

Aktualizacja: 2020-11-20 6:25 pm

Pamiątkowa tablica z okazji wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w kościele to nie żart. Dziennikarze potwierdzili, że tablica faktycznie istnieje.

Od dwóch dni w sieci krąży zdjęcie pamiątkowej tablicy, która miała rzekomo powstać z okazji wizyty szefa rządu PiS w kościele. Mało kto w nią wierzył, a teraz okazuje się, że to wcale nie był śmieszny obrazek zrobiony przez grafików.

Dziennikarze dotarli do proboszcza kościoła w Lebczu, który potwierdził, że taka tablica istnieje. Pamiątkowa tablica z okazji udziału Mateusza Morawieckiego w Mszy Świętej.

Tablicę ufundował sam proboszcz.

Foto: Twitter @Parchem_Mateusz

– W tym kościele w Łebczu pw. św. Marcina w niedzielę, dnia 16 sierpnia 2020 roku uczestniczył we Mszy Św. o godzinie 12 premier Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki. Był też gościem na plebanii – czytamy na wmurowanej w kościele tablicy.

Polityk PiS przebywając latem w woj. pomorskim, nie chciał odwiedzić świątyni w jednej z zatłoczonych, turystycznych miejscowości takich jak Władysławowo. Dlatego zdecydował się uczestniczyć we Mszy Św. w kościele w Łebczu.

Proboszcz parafii pw. Św. Marcina ks. Kazimierz Białek był bardzo poruszony decyzją premiera. W rozmowie z portalem puck.naszemiasto.pl ksiądz tłumaczy, że dla tak niewielkiej parafii była to historyczna chwila.

Ksiądz zapewnił, że ani złotówka na tablicę nie poszła z parafialnej kasy. Mieli ją sfinansować wierni, równie zaskoczeni niespodziewanymi odwiedzinami co proboszcz.

Proboszcz nie krył zdziwienia, że zdjęcie tablicy wywołało takie poruszenie. Obiecał, że podczas najbliższej Mszy Świętej wytłumaczy wiernym dlaczego podjął decyzję o wmurowaniu tablicy.

Źródło: Wirtualna Polska

Za: Najwyższy Czas! (20 listopada 2020)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=120604 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]