Anglia: Policjanci-poganie dostaną wolne w Halloween

Aktualizacja: 2009-07-24 6:09 pm

Funkcjonariusze z angielskiej i walijskiej policji, wyznawcy Thora, Odyna albo innych pogańskich bogów, będa mogli wziąć wolne w Halloween i w dzień przesilenia letniego – zdecydowało brytyjskie MSW. To odpowiedź na apele wyznawców pogańskich religii, którym praca przeszkadzała w celebrowaniu wiary.

Nie ma oczywiście nic za darmo – wolne dni zostaną funkcjonariuszom odliczone od urlopu. Ale od niedzieli wiccanie i druidzi otrzymali prawo do święcenia swoich dni świętych tak, jak chrześcijanie.

Rozporządzenie brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych ucieszyło niektórych policjantów. Policjant z Hertfordshire Andy Pardy, który czci skandynawskich bogów Odyna, Thora i Freię w ubiegłym tygodniu na spotkaniu w ministerstwie apelował o większe uznanie praw pogańskich policjantów.

– Pogaństwo nie polega na typowym dla ruchu New Age przytulaniu się do drzew – tłumaczył Pardy w rozmowie z pismem “Police Reviev”. – To nie tajemnicze, straszne zło, jak się ludziom wydaje, tu nie chodzi o tańce wokół ogniska – argumentował.

Ponadto władze uznały oficjalnie Organizację Policjantów Pogan, która broni praw funkcjonariuszy i ich rodzin. W samej Anglii i Walii jest około 35 tys. praktykujących pogan.

MM/Dz

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=11621 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]