Aktualizacja strony została wstrzymana

Lewacki socjolog – klimatysta, „profesor”: Kanibalizm może się okazać bardzo racjonalną strategią

Związany z SLD profesor UW: „Kanibalizm może się okazać racjonalną strategią”

– Jedynym rozwiązaniem problemów społecznych związanych z brakiem wody, brakiem jedzenia będzie po prostu eksterminowanie ludzi jako rywali do wody, uprawy, bydła, a być może jako kogoś, kogo można zjeść. Kanibalizm może się okazać bardzo racjonalną strategią – powiedział w TOK FM prof. Lech Nijakowski.

– Klimat jest bardzo złożonym zjawiskiem i my czasami nie wiemy, jakie będą interakcje pomiędzy różnymi elementami środowiska. Prosty przykład: okazało się, że topnienie czap lodowych to uwalnianie materii organicznej, gazów uwięzionych pod tym lodem, a więc taki akcelerator, który jeszcze przyspiesza to globalne ocieplenie – mówił profesor Nijakowski z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

– Jeśli chodzi o predykcje klimatologów, wyraźnie widać, że z badania na badanie czarne scenariusze okazują się być zbyt optymistyczne. Widać, że to idzie o wiele szybciej, że występuje w interakcji między elementami środowiska, o których nie zdawano sobie sprawy, że będą tak katastrofalne – dodał.

Nijakowski stwierdził, że „każda katastrofa jest zarazem katastrofą społeczną”.

– Dlatego, że są ludzie, że w taki, a nie inny sposób interpretują świat, w taki, a nie inny sposób cierpią albo jakoś reagują na katastrofę. Z tego wynika, że nie ma czegoś czysto naturalnego i czysto społecznego, to są zjawiska ściśle wymieszane i to widać teraz po efektach globalnego ocieplenia – powiedział.

– Globalne ocieplenie przełoży się na wzrost ryzyka ludobójstwa, że jedynym rozwiązaniem tych problemów społecznych związanych z brakiem wody, brakiem jedzenia będzie po prostu eksterminowanie ludzi jako rywali do wody, uprawy, bydła, a być może jako kogoś, kogo można zjeść. Kanibalizm może się okazać bardzo racjonalną strategią – stwierdził.

/TVP Info, fot. wsb.edu.pl/

[Źródło:] magnapolonia.org (7 stycznia 2020)

Za: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (7 stycznia 2020) | http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=26872&Itemid=63

Skip to content