Aktualizacja strony została wstrzymana

Wypieramy to, że kiedyś umrzemy? Dlaczego cmentarze są budowane głownie na obrzeżach miast?

Kredyty możemy zaciągać na 50 lat, jakby nigdy nic nie miało nam się stać. Diety-cud, żebyśmy byli coraz młodsi i zdrowsi. Półki w sklepach z kosmetykami są przeciążone. Posmaruj się tym, a znikną ci zmarszczki. Posmaruj się tamtym, a odbuduje ci się rzepka w kolanie – mówił w piątek na antenie Polskiego Radia24 historyk Andrzej Lechowski.

Historyk zwrócił uwagę, że kiedyś cmentarze znajdowały się w centrum miast, a dziś na ich obrzeżach. – Generalnie ze śmiercią nie jesteśmy za pan brat, odsuwamy nawet myśl o niej stosując rozmaite kremy i zabiegi – podkreślił. – Nasi dziadkowie trzymali wyraźną proporcję. Śmierć jest częścią naszego życia, nieodzowną – dodał.

Gość PR24 zwracał uwagę na to, że zmienił się cały obyczaj celebrowania i przyjmowania śmierci. – Są domy i przedsiębiorstwa pogrzebowe, cały biznes pogrzebowy. Nie chcemy mieć śmierci w domu. Wolimy, aby ten koniec urzeczywistniał się gdzieś na zewnątrz – wskazywał.

Widok cmentarza jest dla wielu widokiem odpychającym. Wolą go sobie wymazać – podsumował.

Źródło: polskieradio24.pl

TK

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-11-01) | https://www.pch24.pl/wypieramy-to--ze-kiedys-umrzemy--dlaczego-cmentarze-sa-budowane-glownie-na-obrzezach-miast-,71861,i.html

Skip to content