- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Szokujący komentarz lewicowego aktywisty. „Płoną katedry, na księży przyjdzie czas!”

Jeden z lewicowych działaczy, który „zasłynął” m.in. kontrowersyjnymi protestami przed siedzibą TVP, w szokujący sposób skomentował wpis dotyczący podpalenia katedry w Meksyku. „Płoną katedry, na księży przyjdzie czas” – napisał. Do sprawy odniósł się mec. Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris.

Jak zauważył portal tysol.pl, Dawid Winiarski włączył się w dyskusję na temat aktywności aborcyjnych działaczy w Meksyku, którzy w ramach tzw. „Dnia Bezpiecznej Aborcji”, podpalili drzwi katedry w stolicy kraju. „Na razie płoną katedry, na księży przyjdzie czas!” – napisał lewicowy aktywista. „Nawoływanie do nienawiści staje się normą w debacie publicznej?” – zauważył mec. Jerzy Kwaśniewski.

Prezes Instytutu Ordo Iuris komentując szokujący wpis stawia pytanie, czy tą sprawą nie powinna zająć się z urzędu Prokuratura. Mec. Kwaśniewski dodaje, że „bohater”, który miał dokonać skandalicznego wpisu to student i bohater Archiwum Osiatyńskiego, budowanego z grantu Fundacji Stefana Batorego. Prawnik dopytuje również na Twitterze czy obie wspomniane organizacje odetną się od aktywisty, który w taki sposób atakuje księży i Kościół.

„Czy Fundacja Batorego i Archiwum Osiatyńskiego odetną się od wezwania do nienawiści i pochwały przestępstw z nienawiści wobec chrześcijan? Czy usuną wywiad z tym człowiekiem ze strony Archiwum Osiatyńskiego? Profesor nie byłby zachwycony pochwałą palenia kościołów i kapłanów…” – czytamy w komentarzu mec. Jerzego Kwaśniewskiego.

Na samej stronie internetowej Archiwum Wiktora Osiatyńskiego możemy znaleźć informacje dotyczące działalności Winiarskiego. „jeden z najaktywniejszych uczestników demonstracji sprzeciwu względem PiS. Brał udział w protestach przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, przeciw nowej KRS, przeciw zmianom w prawie o sądach i wielu innych. Blokował marsze nacjonalistów. Próbował blokować ekshumacje smoleńskie” – czytamy na stronie archiwumosiatynskiego.pl.

Źródło: tysol.pl / Twitter / archiwumosiatynskiego.pl

WMa