Aktualizacja strony została wstrzymana

Kolejny „zasłużony” konsulem

Radosław Sikorski chce mianować konsulem generalnym w Kazachstanie zasłużonego dla władzy ludowej, Wiesława Osuchowskiego.

Posłowie PiS decyzję tę nazywają „skandalem”. Wiesław Osuchowski ma objąć placówkę w Ałmacie, największym ośrodku przemysłowym Kazachstanu. Jego kandydatura ma być wkrótce opiniowana przez sejmową Komisję Łączności z Polakami za Granicą.

62-letni Wiesław Osuchowski z władzą ludową był związany przez niemal całą swoją karierę w czasach PRL-u. W latach 1970-1984 pełnił funkcje kierownicze w reżimowym Związku Młodzieży Wiejskiej, a później w podporządkowanym PZPR Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. W latach 84-87 był słuchaczem moskiewskiej Akademii Dyplomatycznej.
To nie pierwsza tak kontrowersyjna kandydatura wysunięta przez Radosława Sikorskiego. Kilka miesięcy temu na placówkę konsularną w Vancouver wysłał Krzysztofa Czaplę, absolwenta Moskiewskiego Instytutu Stosunków Międzynarodowych, który w czasie stanu wojennego został konsulem w Libii. Jednego Platformie zarzucić nie można, braku wdzięczności dla jej chlebodawców!

Za: Aspekt Polski | http://www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2389&Itemid=1

Skip to content