- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Prowokacja amerykańskiego krążownika rakietowego na Morzu Wschodniochińskim. Chciał staranować rosyjski okręt

Krążownik rakietowy USA przeciął w piątek na Morzu Wschodniochińskim kurs rosyjskiego niszczyciela, przepływając w odległości 50 metrów przed jego dziobem. Rosyjska jednostka została zmuszona do gwałtownego manewru – poinformowała służba prasowa rosyjskiej Floty Pacyfiku.

Podano, że formacja okrętów rosyjskiej Floty Pacyfiku i amerykańskiej grupy okrętów z lotniskowcem szły kursem równoległym, gdy nagle krążownik rakietowy USS Chancellorsville zmienił kurs i przepłynął w odległości zaledwie 50 metrów przed dziobem rosyjskiego niszczyciela Admirał Winogradow.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

(PAP)

Za: Najwyższy Czas! (07/06/2019)– [Org. tytuł: «Rosjanie wymiękli. Amerykański krążownik rakietowy nie ustąpił. Incydent na Morzu Wschodniochińskim»]

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Gdy swego czasu rosyjskie samoloty przelatywały obok amerykańskich krążowników, było to “naruszenie prawa” i “niebezpieczne incydenty” – natychmiast nagłośnione i tak ukazane przez światowe stacje telewizyjne, w tym i polską KurWizję.

Jednak gdy amerykański okręt wykonał niezwykle niebezpieczny manewr na morzu, wina jest oczywiście dalej po stronie rosyjskiej.

Nie wierzymy relacjom amerykańskim, zatem zmieniliśmy tytuł powyższej informacji.