Hucpa b. redaktora „Słowa Żydowskiego” z okazji Wielkanocy: W Polsce to my jesteśmy gospodarzami!

Dużym echem odbiły się życzenia składane przez amerykańską ambasador. Georgette Mosbacher życzyła po polsku bowiem raczej Dobrej Paschy (czyli święta żydowskiego), czym oburzyła wielu komentatorów a nawet niektórych polityków.

W jej obronę [ściślej- to ona atakowała Polskę i Polaków dla korzyści jego plemienia, czy jego przedsiębiorstwa. Mirosław Dakowski] włączył się na Twitterze dr hab. Michał Bilewicz – psycholog społeczny, członek zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii Politycznej. Jest on współredaktorem książek „The Psychology of Conspiracy”, „Poza stereotypy. Dehumanizacja i esencjalizm w postrzeganiu grup społecznych”, „Uprzedzenia w Polsce”, oraz „Trudne pytania w dialogu polsko-żydowskim”.

W latach 2000-2001 był redaktorem naczelnym pisma „Jidełe”, później przez kilka lat redaktorem „Słowa Żydowskiego” oraz członkiem zespołu „Krytyki Politycznej”. Bilewicz stoi na czele Centrum Badań nad Uprzedzeniami.

– Niewolnikami to byliśmy w Egipcie. W Polsce to my jesteśmy gospodarzami – odpowiedział, gdy dyskusja dotknęła kwestii tzw. niewoli egipskiej starotestamentowych Hebrajczyków.

[Źródło:] https://dzienniknarodowy.pl/b-redaktor-slowa-zydowskiego-okazji-wielkanocy-polsce-jestesmy-gospodarzami/?fbclid=IwAR0iMVDs6rGWVxns3L1hgbvQ47bRwdNPDaYRxv83exum1asb0LTFW9vwsM0

Za: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (Kwi 21, 2019)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Źyczenia pani Źorżety zostały chyba przez niektórych źle zrozumiane: rzeczywiście życzyła ona radosnego święta żydowskiej Paschy:

„Z okazji rozpoczynającego się dziś wieczorem święta Pesach, obchodzonego na pamiątkę wyjścia Izraelitów z niewoli egipskiej, życzę pokoju i radosnego święta! Chag Pesach Sameach, Happy Passower! PIC Twitter Com./2ZXVQ1S4I6 – Georgette Mosbacher (@USAMB POLAND) 19 kwietnia 2019.”

Problem w tym, że w tym roku wyjątkowo Passover prawie zbiega się czasowo ze Świętem Wielkanocnym i niektórzy błędnie pomyśleli, że życzenia od amerykańskiej ambasador radosnego święta Paschy przekazane zostały z okazji Wielkanocy.

Inna sprawa to nie wiadomo czy złożyła ona oprócz życzeń z okazji świąt żydowskich – przekazanych po polski garstce Żydów zamieszkujących w Polsce – również życzenia z okazji największego święta chrześcijan, czyli Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa, ukrzyżowanego przez Żydów rękami rzymskich legionistów.

 


 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content