Aktualizacja strony została wstrzymana

Hucpa b. redaktora „Słowa Żydowskiego” z okazji Wielkanocy: W Polsce to my jesteśmy gospodarzami!

Dużym echem odbiły się życzenia składane przez amerykańską ambasador. Georgette Mosbacher życzyła po polsku bowiem raczej Dobrej Paschy (czyli święta żydowskiego), czym oburzyła wielu komentatorów a nawet niektórych polityków.

W jej obronę [ściślej- to ona atakowała Polskę i Polaków dla korzyści jego plemienia, czy jego przedsiębiorstwa. Mirosław Dakowski] włączył się na Twitterze dr hab. Michał Bilewicz – psycholog społeczny, członek zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii Politycznej. Jest on współredaktorem książek „The Psychology of Conspiracy”, „Poza stereotypy. Dehumanizacja i esencjalizm w postrzeganiu grup społecznych”, „Uprzedzenia w Polsce”, oraz „Trudne pytania w dialogu polsko-żydowskim”.

W latach 2000-2001 był redaktorem naczelnym pisma „Jidełe”, później przez kilka lat redaktorem „Słowa Żydowskiego” oraz członkiem zespołu „Krytyki Politycznej”. Bilewicz stoi na czele Centrum Badań nad Uprzedzeniami.

– Niewolnikami to byliśmy w Egipcie. W Polsce to my jesteśmy gospodarzami – odpowiedział, gdy dyskusja dotknęła kwestii tzw. niewoli egipskiej starotestamentowych Hebrajczyków.

[Źródło:] https://dzienniknarodowy.pl/b-redaktor-slowa-zydowskiego-okazji-wielkanocy-polsce-jestesmy-gospodarzami/?fbclid=IwAR0iMVDs6rGWVxns3L1hgbvQ47bRwdNPDaYRxv83exum1asb0LTFW9vwsM0

Za: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (Kwi 21, 2019)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Źyczenia pani Źorżety zostały chyba przez niektórych źle zrozumiane: rzeczywiście życzyła ona radosnego święta żydowskiej Paschy:

„Z okazji rozpoczynającego się dziś wieczorem święta Pesach, obchodzonego na pamiątkę wyjścia Izraelitów z niewoli egipskiej, życzę pokoju i radosnego święta! Chag Pesach Sameach, Happy Passower! PIC Twitter Com./2ZXVQ1S4I6 – Georgette Mosbacher (@USAMB POLAND) 19 kwietnia 2019.”

Problem w tym, że w tym roku wyjątkowo Passover prawie zbiega się czasowo ze Świętem Wielkanocnym i niektórzy błędnie pomyśleli, że życzenia od amerykańskiej ambasador radosnego święta Paschy przekazane zostały z okazji Wielkanocy.

Inna sprawa to nie wiadomo czy złożyła ona oprócz życzeń z okazji świąt żydowskich – przekazanych po polski garstce Żydów zamieszkujących w Polsce – również życzenia z okazji największego święta chrześcijan, czyli Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa, ukrzyżowanego przez Żydów rękami rzymskich legionistów.

 


 

Skip to content