- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

USA: Zajęcia uczniów szkoły publicznej w klinice aborcyjnej

Rodzice z miejscowości Manchester w stanie New Hampshire wyrażają głębokie oburzenie w związku z dotarciem do nich informacji o tym, iż ich dzieci zostały w ramach “zajęć specjalnych” zaprowadzone do pobliskiej kliniki aborcyjnej.

W wyniku porozumienia organizacji YMCA (Youth Male Christian Association) oraz Wydziału Edukacji, grupa 41 uczniów z klas 7-8 została bez wiedzy rodziców zaprowadzona 6 czerwca br. do kliniki Planned Parenthood.
Po licznych protestach rodziców, przedstawiciele Wydziału Edukacji przeprosili za ten incydent, a zastępca Wydziału, Frank Bass zapewnił, że tego typu wycieczka “była pierwszą i ostatnią”. Burmistrz miasta Frank Guinta powiedział, że “Jest bardzo rozczarowany” postawą YMCA i dodał, że “Nie wydaje mi się, aby [wycieczka ta] była odpowiednia dla tej grupy wiekowej, jak również nie wydaje mi się by tego typu informacje w programie szkolnym były odpowiednie dla tej grupy wiekowej.”

Joyce Palmer, dyrektor “chrześcijańskiej” organizacji YMCA nie dostrzega jednak niczego złego i w wywiadzie prasowym broni swojej decyzji. “Zamierzeniem było przekazanie informacji dzieciom, które wkrótce rozpoczynają wakacje, podczas których będą pozbawione odpowiedniego wsparcia, tak ze strony szkoły jak i domu. […] Zamierzeniem nie było zaprowadzenie do kliniki aborcyjnej. To słowo nie było nigdy wypowiedziane” – mówi J. Palmer.

Decyzji broni również dyrektorka szkoły Parkside Middle School, Dawn Michaud, nazywając wycieczkę “poszukiwaniem pracy” (Job fair).

Największy w Stanach Zjednoczonych aborcyjny koncern o nazwie “Planowane Rodzicielstwo” (Planned Parenthood), posiadający na terenie Stanów Zjednoczonych prawie 900 klinik aborcyjnych, utrzymuje się w 1/3 z dotacji rządowych, wynoszących prawie 300 milionów dolarów rocznie. W klinikach Planned Parenthood dokonuje się masowego ludobójstwa nienarodzonych dzieci i prowadzi się “edukacyjne” programy namawiające do i ułatwiające tzw. aborcję.