O. Rydzyk przyznał pierwszy order moherowego beretu

Aktualizacja: 2009-06-20 10:02 am

Pierwszym odznaczonym został prof. Bogusław Wolniewicz. – Muszę się czymś pochwalić – rozpoczął prof. Wolniewicz niedzielny program w TV Trwam i zaprezentował przypięty do piersi order.

Prof. Wolniewicz z dumą prezentuje na antenie otrzymane odznaczenie.

Prof. Wolniewicz z dumą prezentuje na antenie otrzymane odznaczenie.

Filozofowi order moherowego beretu za „bohaterską postawę w ideologicznych bitwach” wręczył o. Tadeusz Rydzyk. Publicysta “Naszego Dziennika” odznaczenie zaprezentował na antenie TV Trwam.

– Wczoraj dostałem order z którego jestem dumny – mówił prof. Wolniewicz do widzów TV Trwam. Filozof zwrócił uwagę, że odznaczenie jest dla niego tym bardziej cenne, ponieważ zostało ręcznie wykonane. – Ja mam tam jakieś ordery państwowe, krzyże oficerskie, już nie pamiętam, ale to wszystko jest ze sztancy. A to jest robota ręczna! – wyrażał się z zachwytem o orderze.

Przed pielgrzymką Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę o. Rydzyk apelował do radiosłuchaczy, aby ręcznie wykonywali miniatury moherowych beretów i przysyłali je do Torunia. Prosił również, aby zabrać je ze sobą na Jasną Górę.

 

MM/Wp.pl/Glosrydzyka.blox.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=10529 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]