- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Ambasada brytyjska w Polsce promuje homoseksualizm

Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Ric Todd spotka się dziś w Warszawie z organizatorami Parady Równości, która odbędzie się w stolicy w sobotę 13 czerwca. Brytyjski dyplomata zademonstruje w ten sposób „poparcie rządu Zjednoczonego Królestwa dla praw lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transgender (LGBT)”.

Jak informuje brytyjska placówka dyplomatyczna w Warszawie, spotkanie odbędzie się w rezydencji ambasadora o godz. 15.00. W trakcie spotkania ambasador Ric Todd przekaże organizatorom egzemplarz „Brytyjskiego przewodnika po zagadnieniach dotyczących lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych oraz ich praw” w języku polskim. Przewodnik, który jest adaptacją poradnika LGBT wydanego przez brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych (FCO), został przetłumaczony przy wsparciu Ambasady Brytyjskiej w Warszawie.

Wielka Brytania angażuje się w promowanie praw lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych w Wielkiej Brytanii i za granicą. Razem z Polską z zadowoleniem wsparliśmy zeszłoroczne oświadczenie odczytane na forum ONZ, wyrażające niepokój w związku łamaniem praw człowieka z powodu orientacji seksualnej – stwierdził ambasador Ric Todd.

Według brytyjskiego dyplomaty, prawa człowieka stosują się tak samo do każdego człowieka, bez względu na „orientację seksualną” czy „tożsamość płciową”. – Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy wezmą udział w sobotniej paradzie będą mieć satysfakcję z tego wydarzenia i sprzeciwu wobec homofobii i dyskryminacji, jaki wyraża ono w swym przesłaniu. Źyczymy wszystkim uczestnikom szczęśliwej, spokojnej i udanej parady – powiedział ambasador.

Na znak poparcia dla warszawskiej Parady Równości w czerwcu 2008 r. nad ambasadą brytyjską zawisła tęczowa flaga.



PRZYKŁAD LISTU PROTESTACYJNEGO

1. SKOPIUJ, PODPISZ I WYŚLIJ PONIŹSZY TEKST NA E-MAIL: : malgorzata.smierzycka@fco.gov.uk i info@britishembassy.pl

2. MOŹESZ GO TEŹ WYDRUKOWAĆ I PODPISANY WYSŁAĆ FAXEM LUB POCZTĄ
3. PRZEŚLIJ TĘ WIADOMOŚÄ† ZNAJOMYM

Jego Ekscelencja
Ric Todd
Ambasador Królestwa Wielkiej Brytanii w Polsce
Al. Róż 1
00-556 Warszawa

tel: (48 22) 311 00 00
fax: (48 22) 311 03 11

Szanowny Panie Ambasadorze
Z oburzeniem przyjąłem fakt, że Ambasada Królestwa Wielkiej Brytanii w Polsce udzieliła oficjalnego wsparcia organizatorom tzw. „Parady Równości” w Warszawie, która ma przejść ulicami stolicy mojego kraju 13.06.2009 r.
Jak powszechnie wiadomo „Parada Równości” organizowana jest od kilku lat w Warszawie przez radykalne środowiska homoseksualne, których celem jest promowanie zachowań niezgodnych z polską tradycją, kulturą i przekonaniami religijnymi większości Polaków. Zaangażowanie się w to skandaliczne przedsięwzięcie placówki dyplomatycznej odczytuję jako ingerencję w wewnętrzne sprawy Polski i nadużywanie gościnności.
Czy brytyjskim władzom i Brytyjczykom, zależy na tym, aby Wielka Brytania – kraj należący do kręgu cywilizacji chrześcijańskiej, była kojarzona przez Polaków, jako państwo oficjalnie wspierające nachalną propagandę dewiacyjnych zachowań seksualnych?
W związku z powyższym wyrażam swój stanowczy protest i wzywam Pana do zaniechania wszelkich działań wspierających barbarzyńskie zachowania homoseksualistów w moim kraju. Zachowań, które nie przystają do polskiej i europejskiej spuścizny cywilizacyjnej.

Podpis

Za: Fronda.pl