Skandal w ZUS-ie. Emeryci ledwie wiążą koniec z końcem, a oni wypłacają sobie gigantyczne premie

Aktualizacja: 2018-05-31 11:26 am

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który jest winien Polakom gigantyczne pieniądze, a sam ledwo zipie i musi pobierać środki z budżetu państwa, znajduje jednak pieniądze na gigantyczne premie dla urzędników.

W 43 oddziałach ZUS dyrektorzy i ich zastępcy dostali premie, które mogą robić wrażenie. W czasie, kiedy emeryci ledwo wiążą koniec z końcem ZUS wydaje olbrzymie sumy na okazałe budynki, wynagrodzenia dla urzędników, ale też premie.

Na ten ostatni cel przeznaczono w ubiegłym roku niemal 1,8 miliona złotych! Dyrektorzy oddziałów dostali średnio po 24 290 złotych, natomiast ich zastępcy po 18 229 złotych – tak wynika z odpowiedzi wiceministra rodziny i pracy na interpelację Stanisława Tyszki (Kukiz’15).

ZUS działa jak piramida finansowa, wpłacamy składki, a pieniędzy i tak nie wystarcza. ZUS powinien szukać oszczędności, a wypłacanie jakichkolwiek nagród dla dyrektorów jest oburzające i nie powinno mieć miejsca! – oburza się Tyszka.

Przypomnę, że GUS oszacował ostatnio ukryty dług emerytalny na 5 bilionów złotych. To astronomiczna kwota. W takiej sytuacji ZUS powinien szukać oszczędności, a wypłacanie jakichkolwiek nagród dla dyrektorów jest oburzające i nie powinno mieć miejsca! – dodaje wicemarszałek Sejmu.

Źródło: Super Express

Za: Najwyższy Czas! (31-05-2018)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=101882 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]