Ganley: Oświadczenie o współpracy Libertasu z żydowską organizacją było pomyłką, ale…

Aktualizacja: 2009-06-4 8:42 pm

Stowarzyszenie Libertas przyznało, iż wydane oświadczenie mówiące o nawiązaniu współpracy z żydowską organizacją “Centrum im. Szymona Wiesenthala” w zakresie walki z rasizmem, antysemityzmem i ekstremalnymi grupami w całej Europie, było błędem.

Biuro prasowe stowarzyszenia wydało sprostowanie stwierdzające, że wydane wcześniej oświadczenie nie było oficjalnie zaaprobowane i wysłane zostało “przez pomyłkę”.

Caroline Simons, kandydatka do Europarlamentu z Dublina przyznala, że wydane oświadcznie pochodziło od irlandzkiego członka Libertasu i “zawiera nieprawdę”.

W wyniku ostrej reakcji członków i symaptyków ruchu Liberas, Declan Ganley, przywódca i założyciel powiedział, że stowarzyszenie jest jednak otwarte na współpracę z Centrum Wiesenthala w Parlamencie Europejskim w zakresie walki z rasizmem, antysemityzmem i ekstremalnymi grupami.


ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie RTE
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=10058 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]