“Dzień Geja” w Kalifornii przegłosowany

Aktualizacja: 2008-08-7 8:35 pm

Zgromadzenie Generalne stanu Kalifornia przegłosowało 7 sierpnia br. ustawę numer AB 2567, ustanawiającą dzień 22 maja oficjalnym świętem stanowym upamiętniającym żydowskiego aktywistę homoseksualnego, antyreligijnego bigota Harvey Milk.

Ustawa przeszła zdecydowaną większością głosów przez obie, kontrolowane przez Demokratów izby parlamentarne, uzyskując w Zgromadzeniu 43 głosy przeciwko 26 i w Senacie 22-13. Wszystkie głosy sprzeciwiające się ustawie pochodziły od reprezentantów Partii Republikańskiej. Wobec stanu na dzień dzisiejszy i poprzednich decyzji, można spodziewać się podpisania ustawy przez gubernatora stanu Arnolda Schwarzennegera.

Święto stanowe, zwane oficjalnie “Dniem Harvey Milka”, ma uczcić pamięć pierwszego w Stanach Zjednoczonych otwartego homoseksualistę piastującego wyższy urząd publiczny, który w 1978 został zastrzelony przez innego wysokiego urzędnika stanowego. Środowiska homoseksualne od wielu lat czczą Harveya Milka jako “męczennika”, a tygodnik Time uznał Milka za jedną ze “Stu najważniejszych postaci [XX] wieku”.

Ustawa AB 2567 wraz z ustawami SB 777 i AB 394 umożliwią całkowitą indoktrynację dzieci w szkołach, w zakresie bezwarunkowego wspierania homoseksualizmu, biseksualizmu i transseksualnych dewiacji. W tym roku kalifornijski zarząd szkół zastosował się do ustawy SB 71, wymagającej od szkół wprowadzenia tzw. edukacji seksualnej polegającej na promocji przedmałżeńskiej aktywności seksualnej.


ZOB. RÓWNIEŻ:


Poniżej przytaczamy tekst, który ukazal się w Rzeczpospolitej w dniu 11 sierpnia br. Zwracamy uwagę na niektóre fragmenty, które wydają się być skopiowane z BIBUŁY

Gay Day w Kalifornii od najmłodszych lat

Kalifornijscy geje prawdopodobnie będą mieli swoje święto państwowe. Zdominowane przez demokratów Zgromadzenie Generalne Kalifornii przegłosowało w miniony czwartek uchwałę ustanawiającą dzień 22 maja Dniem Geja (Gay Day).

Święto ma upamiętniać Harveya Milka, żydowskiego aktywistę homoseksualnego zastrzelonego w 1978 roku przez urzędnika stanowego. Ustawa czeka teraz na podpis gubernatora Arnolda Schwarzeneggera.

Harvey Milk był pierwszym otwarcie przyznającym się do homoseksualizmu urzędnikiem państwowym. Tragiczna śmierć zapewniła mu w środowisku aktywistów homoseksualnych status męczennika. Tygodnik „Time” umieścił go na liście 100 najważniejszych postaci XX wieku.

Nowa kalifornijska ustawa zaleca aktywne celebrowanie święta zwanego oficjalnie Harvey Milk Day w szkołach i instytucjach edukacyjnych.

Określa Gay Day jako „dzień mający mieć szczególne znaczenie w szkołach publicznych oraz innych instytucjach edukacyjnych. Ustawa wspiera te instytucje w przeprowadzaniu odpowiednich dla tej daty uroczystości”.

Uchwalenie ustawy wywołało sprzeciw organizacji Campaign for Children and Families (Kampania na rzecz Dzieci i Rodzin). Jej szef Randy Thomasson uważa, że Gay Day będzie „czczeniem homoseksualizmu, biseksualizmu i transseksualizmu w kalifornijskich szkołach” – donosi portal ChristianNewsWire.

Zdaniem Thomassona będzie to krzywdzeniem młodych ludzi przez pozytywne przedstawianie im eksperymentów z seksem i płcią. Źąda on zablokowania ustawy przez Schwarzeneggera.

Oburzony jest także polski pedagog prof. Aleksander Nalaskowski z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. – To pomysł głupi i absurdalny. Jestem przekonany, że ta ustawa obróci się przeciwko społeczeństwu kalifornijskiemu, a ponieważ Kalifornia odgrywa dużą rolę w świecie – także przeciw światu – mówi.

Innego zdania jest Szymon Niemiec, polski aktywista homoseksualny.

– Jestem za. Bojownikom o prawa mniejszości seksualnych, takim jak Harvey Milk, należy się pamięć – mówi „Rzeczpospolitej”. – Już od najmłodszych lat należy pokazywać młodzieży prawdziwe oblicze ważnych postaci historycznych.


Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów agencyjnych
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2370 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]