Tajemnicze zniknięcia żydowskiego oszusta

Biuro FBI, Policja stanu Nowy Jork oraz inne służby amerykańskie i międzynarodowe poszukują na całym świecie Samuela Israel III, zbiega skazanego za zdefraudowanie kilkuset milionów dolarów.

Samuel Israel III, założyciel firmy Bayou Group zajmującej się spekulacją finansową (hedge funds), skazany został w kwietniu br. na 20 lat więzienia i zobowiązany został do spłacenia dłużnikom 300 milionów dolarów. Na półtorej godziny przed wyznaczonym zgłoszeniem się do więzienia, znaleziono na jednym z mostów stanu Nowy Jork samochód będący własnością zbiega. W samochodzie pozostawiono karteczkę z napisem „Samobójstwo jest bezbolesne”.

Bruce Cuccia, główny detektyw policji stanu Nowy Jork wątpi jednak w samobójstwo. Powiedział on, że „żaden świadek nie widział nikogo skaczącego z mostu” i dodał, że kamera na moście nie zarejestrowała nikogo kto wychodził z samochodu.

Ross Intelisano, prawnik reprezentujący jednego z oszukanych inwestorów, który stracił 25 milionów dolarów, skomentował zniknięcie mówiąc, że „jest to kolejny oszukańczy akt” pana Israela.

Firma Bayou Group, której założycielem i szefem był Samuel Israel III, oszukała klientów na 450 milionów dolarów. Jego wspólnicy skazani zostali na kary więzienia od 51 miesięcy do 20 lat.

 

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content