Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowy Jork: Żydowscy fałszerze i złodzieje przed sądem

Leib Pinter and Barry Goldstein, dwóch byłych szefów firmy udzielającej kredyty hipoteczne, zostało postawionych w stan oskarżenia za dokonywanie nielegalnych finansowych manipulacji, fałszowanie dokumentów i kradzież ponad 44 milionów dolarów.

Proceder wyłudzania pieniędzy, żydowscy szefowie firmy Olympia Mortgage Corp. z Brooklynu, prowadzili przez dziesięć lat: 1994 do listopada 2004 roku, kiedy to firmie cofnięto licencję na prowadzenie działalności.

Prokurator oskarża 64-letniego Leiba Pintera o 257 przypadków refinansowania pożyczek hipotecznych na podstawie sfałszowanych dokumentów, co doprowadziło do wielomilionowych strat finansowych rządowego gwaranta pożyczkowego, firmę Fannie Mae.

Natomiast 59-letni Barry Goldstein oskarżony został o to, że nakazywał swoim pracownikom tworzenie nieistniejących historii kredytowych, na których podstawie sprzedawano pożyczki bankowi Credit Suisse First Boston, podmiotowi grupy finansowej Credit Suisse Group.

Śledztwo prowadzone było przez biuro Prokuratora Generalnego USA oraz FBI. Pierwsze przesłuchanie odbyło się w czwartek, 8 maja br. przed sędzią federalnym sądu w Brooklynie. Każdemu z podejrzanych grozi kara do 30 lat pozbawienia wolności.

Rabin Leib Pinter jest recydywistą: w 1978 roku uznany został winnym próby przekupstwa. Rabin Pinter przyznał się, że w latach 1974-1976 wręczył pięć razy po tysiąc dolarów łapówki kongresmanowi Daniel J. Flood (D-Pennsylvania), który ułatwił uzyskanie federalnych kontraktów dla „żydowskiej organizacji mającej zwalczać ubóstwo”. Rabin Leib Pinter był w tym czasie szefem „Instytutu Tory” B’Nai Torah Institute w Nowym Jorku.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

oraz

oraz

oraz

oraz

 

.