Aktualizacja strony została wstrzymana

Kulisy decyzji prezydenta Clintona o złagodzeniu kary dla żydowskich przestępców

Do pominiętej przez główne media informacji o aresztowaniu przedostatniego z ukrywających się żydowskich zbiegów należących do przestępczej siatki wyłudzającej rządowe pieniądze (zob. BIBUŁA: Londyn: Aresztowano żydowskiego zbiega z USA, skazanego za wyłudzanie federalnych pieniędzy), można dopisać dalszy ciąg ciekawych zdarzeń, w tym interesujących powiązań świata polityki z przestępcami.

Chodzi o to, że aresztowany w Londynie pan Avrum David Friesel, wraz z sześcioma innymi żydowskimi przestępcami, przez ponad 20 lat prowadzac żydowską szkołę, fałszowali dokumenty wyłudzające rządowe fundusze na edukację, utrzymanie, a nawet na wspomaganie tzw. małego biznesu. Wyrokiem z 1999 roku Friesnela skazano wraz z sześcioma innymi żydowskimi kompanami: Kalman Stern, David Goldstein, Jacob Elbaum and Benjamin Berger, Chaim Berger (ojciec Benjamina) i Nathan Adler, na kary do 70 miesięcy pozbawienia wolności. Prezydent Clinton złagodził kary do 24-30 miesięcy. Trójka ze skazanych, w tym Avrum David Friesel, zbiegła. Chaim Berger zbiegł do Izraela w 1998 roku, skąd w 2001 roku powrócił do Stanów Zjednoczonych, przyznał się do winy i skazany na 6 lat, zmarł w wieku 79 lat na raka, odbywając wyrok w więzienu w Północnej Karolinie. Na wolności pozostaje jeszcze ostatni ze skazanych – Nathan Adler, znany też jako Abraham Goldlewsky, który poszukiwany jest listem gończym.

Interesujące w tym wszystkim są kulisy złagodzenia kary przez prezydenta Clintona. Otóż pan Avrum David Friesel – ten, którego właśnie zatrzymała londyńska policja – jest synem wieloletniego burmistrza miasteczka New Square, wieloletniego, bo urzędującego bez przerwy od 1961 roku. Miasteczkiem i społecznością żydowską współzarządza główny rabin Twersky. Na kilka miesięcy przed głosowaniem i wyborem na senatora stanu Nowy Jork, pani Hillary Clinton zadzwoniła w listopadzie 2000 roku do glównego rabina, Dawida Twersky, bezpośrednio do jego domu w New Square. O czym była mowa – nie wiadomo, wiadomo natomiast, że skonsolidowana społeczność żydowska miasteczka New Squar oddała 1400 głosów na panią Clintonową (tylko 12 głosów padło na jej przeciwnika z Partii Republikańskiej, Rick Lazio). Zaraz po tym, w grudniu 2000, rabin Twersky spotkał się prywatnie z państwem Clinton w Białym Domu, a około miesiąc później, Prezydent USA podjął decyzję o złagodzeniu wyroku na przestępców z New Square. W ostatnim dniu swojego urzędowania, tj. 20 stycznia 2001 roku, prezydent Clinton zredukował wyrok w więzieniu federalnym, dla czterech skazanych przestępców żydowskich.

Decyzja prezydenta Clintona w tej konkretnej sprawie wywołała spore zamieszanie, do tego stopnia, że biuro Prokuratora Generalnego USA wszczęło postępowanie, zakończone dopiero w czerwcu 2002 roku, kiedy to prokurator James Comey oficjalnie oznajmił o oczyszczeniu pani Hillary Clinton z zarzutów transakcji poparcia politycznego za decyzję o złagodzeniu wyroku wydanego na przestępców.

Jak widać, korupcja i styk świata przestępczego z politykami, nie jest domeną komunistycznej czy postkomunistycznej Polski (vide decyzje prezydenta Kwaśniewskiego-Stolzmana), lecz jest immanentą cechą każdego systemu odbiegającego od podstaw cywilizacji łacińskiej. Na powyższym przykładzie – pomimo „oficjalnego oczyszczenia” – widać również jakie środowiska sprzyjają tej korupcji.


ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

oraz

oraz

oraz

oraz


Skip to content