Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowy Meksyk: Zakład fotograficzny ukarany za odmowę sfotografowania „ślubu” pary lesbijskiej

Władze stanu Nowy Meksyk nakazały zakładowi fotograficznemu zapłacenie kary w wysokości 6600 dolarów, za odmowę wykonania usługi sfotografowania „ślubu” pary lesbijskiej.

Stanowa „komisja praw człowieka” Human Rights Commission, rozpatrzyła zażalenie złożone przez kancelarię prawniczą w imieniu „poszkodowanej” pary lesbijskiej, która poczuła się dyskryminowana i skorzystała z przepisów prawa o nienawiści (Hate law).

Za właścicielami rodzinnego zakładu fotograficznego Elane Photography, LLC, państwem Jon i Elaine Huguenin, wstawiła się chrześcijańska organizacja prawników Alliance Defense Fund, której przedstawiciel, Jordan Lorence powiedział, że „Konstytucja zabrania władzom stanu wywierania nacisku na obywateli, celem promowania wizji, z którą się oni nie zgadzają, i naruszającej ich sumienie. Decyzja komisji pokazuje zadziwiające nie liczenie się z prawami naszych klientów i przepisami wyrażonymi w Pierwszej Poprawce do Konstytucji, i w związku z tym złożymy apelację.” Państwo Huguenin odmówili wykonania usługi, motywując to zasadami swojej wiary chrześcijańskiej.

Vanessa Willock, jedna z lesbijek, która złożyła zażalenie do instytucji stanowej, umotywowała je „dyskryminacją ze względu na orientację seksualną”.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content