Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: Banki w stanie Illinois zwalniają z opłat transakcyjnych dokonywanych przez tzw. ocalałych z Holokaustu

Na konferencji prasowej zorganizowanej 22 stycznia br. w stanie Illinois oznajmiono, że doszło do umowy z niektórymi bankami, zwalniającej tzw. ocalałych z Holokaustu z dokonywania opłat bankowych.

Na konferencji z udziałem Konsula Republiki Federalnej Niemiec Rolanda Herrmanna oraz Prezydenta Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego, oddział na miasto Chicago, Allana Reicha i Alexi Giannoulias, skarbnika stanu Illinois, oznajmiono, że [jak na razie] 85 z 700 banków wyraziło zgodę na „propozycję” skarbnika stanu Illinois zwolnienia z opłat transakcyjnych za międzynarodowe przelewy płatnicze dokonywane przez rząd niemiecki i przesyłane tzw. ocalałym z Holokaustu. Opłaty te wynoszą od 10 do 40 dolarów za każdy transfer i – jak stwierdza informacja – „sięgają średnio 340 dolarów” [tygodniowo, miesięcznie, rocznie? Nie wiadomo – przyp. BIBUŁA].

Zgodnie ze stwierdzeniem Allana Reicha, w stanie Illinois mieszka obecnie ponad 5 tysięcy tzw. ocalałych z Holokaustu. Podano również, że banki w stanach: Kalifornia, Massachusetts, Floryda i Minnesota, rozpatrują możliwość wprowadzenia zwolnienia z opłat.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content