Archidiecezja nowojorska rozprowadza książeczkę dla dzieci o księdzu-pedofilu

Aktualizacja: 2007-12-5 10:10 am

Archidiecezja nowojorska rozprowadziła do kilkuset szkół w rejonie Nowego Jorku książkę, w której jeden z obrazków pokazuje anioła-stróża unoszącego się nad ministrantem i księdza-pedofila w tle, zerkającego na swoją ofiarę. Anioł przemawia: “Dla bezpieczeństwa, dziecko samo nie powinno być z dorosłą osobą w zamkniętym pomieszczeniu.”

Książka pt Being Friends, Being Safe, Being Catholic (“Być przyjaciółmi, być bezpiecznym, być katolikiem”) została rozprowadzona na początku tego roku w ramach kościelnego programu “Bezpieczne Środowisko” – powiedziała rzeczniczka Archidiecezji.

Krok archidiecezji pochwalony został przez ruch ofiar księży-pedofilów Survivors Network of Those Abused by Priests. “Cieszymy się z tej inicjatywy, ale niepokoimy się nieco ze sposobu [gdyż] wygląda na to, że prawie każdy krok przedsięwzięty przez hierarchię jest wymuszony przez zewnętrzne naciski” – powiedział szef ruchu, David Clohessy.

Według ugrupowania “Odpowiedzialność Biskupów” (Bishop Accountability), jak to tej pory około 3000 księży zostało wskazanych jako sprawcy molestowania seksualnego, wobec większości z nich wszczęto śledztwo, a część skazano i odbywa kary więzienia.

Kościół katolicki w Stanach Zjednoczonych wypłacił do tej pory astronomiczną kwotę odszkodowania w wysokości 2 miliardów 800 milionów dolarów za tysiące przypadków molestowania seksualnego dokonanego przez księży i zakonników.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

CZYTAJ:

 

CZYTAJ o mafii homoseksualnej, która zawładnęła Kościołem w USA:

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1433 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]