Archidiecezja nowojorska rozprowadza książeczkę dla dzieci o księdzu-pedofilu

Archidiecezja nowojorska rozprowadziła do kilkuset szkół w rejonie Nowego Jorku książkę, w której jeden z obrazków pokazuje anioła-stróża unoszącego się nad ministrantem i księdza-pedofila w tle, zerkającego na swoją ofiarę. Anioł przemawia: „Dla bezpieczeństwa, dziecko samo nie powinno być z dorosłą osobą w zamkniętym pomieszczeniu.”

Książka pt Being Friends, Being Safe, Being Catholic („Być przyjaciółmi, być bezpiecznym, być katolikiem”) została rozprowadzona na początku tego roku w ramach kościelnego programu „Bezpieczne Środowisko” – powiedziała rzeczniczka Archidiecezji.

Krok archidiecezji pochwalony został przez ruch ofiar księży-pedofilów Survivors Network of Those Abused by Priests. „Cieszymy się z tej inicjatywy, ale niepokoimy się nieco ze sposobu [gdyż] wygląda na to, że prawie każdy krok przedsięwzięty przez hierarchię jest wymuszony przez zewnętrzne naciski” – powiedział szef ruchu, David Clohessy.

Według ugrupowania „Odpowiedzialność Biskupów” (Bishop Accountability), jak to tej pory około 3000 księży zostało wskazanych jako sprawcy molestowania seksualnego, wobec większości z nich wszczęto śledztwo, a część skazano i odbywa kary więzienia.

Kościół katolicki w Stanach Zjednoczonych wypłacił do tej pory astronomiczną kwotę odszkodowania w wysokości 2 miliardów 800 milionów dolarów za tysiące przypadków molestowania seksualnego dokonanego przez księży i zakonników.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

CZYTAJ:

 

CZYTAJ o mafii homoseksualnej, która zawładnęła Kościołem w USA:

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content