Organizator puczu, gruziński Żyd zbiegł do Izraela?

Mieszkający w Gruzji żydowski miliarder Badri Patarkatsishvili, który został oskarżony przez władze w Tblilisi o organizowanie antyrządowego puczu, zbiegł do Izraela – stwierdza Jerusalem Post.

Patarkatsishvili, były działacz Komsomołu, stał się jednym z najbogatszych ludzi Gruzji. Jest m.in. właścicielem wydawnictw prasowych i klubów sportowych w wielu krajach świata. Oskarżony został przez prokuratora Rosji o liczne przypadki korupcji i podżeganie do morderstwa.

Ambasador Gruzji w Izraelu, Lasha Shvania powiedziała pismu Post, że sprawdza czy Patarhatsishvili przebywa w Izraelu.

Ambasador Shvania dodała, że jeśli Patarshatsishvili nie stawi się w ciągu trzech dni na przesłuchanie, wydany będzie list gończy i władze Gruzji poproszą inne kraje o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy.

Jak komentuje pismo Jerusalem Post: „Eksperci twierdzą, że przed Izraelem stoi dylemat czy sprzeciwić się takiemu żądaniu, pochodzącemu z kraju zaprzyjaźnionego ze Stanami Zjednoczonymi.”

KOMENTARZ BIBUŁY: A więc kolejny „ruski Żyd”, aparatczyk komunistyczny, który okradając ludzi i ograbiając kraj zbił fortunę, szuka schronienia w Izraelu – jak się okazuje, przystani tego typu zbrodniarzy. Oczywiście stosujący się do „norm cywilizacyjnych” i „dbający o prawa człowieka” tzw. demokratyczny Izrael – waha się i „nie wie” co zrobić.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content