Kalifornia: Rodzice doprowadzili do odwołania obchodzenia w szkole średniej skandalicznego „Dnia zmiany płci”

Po proteście rodziców, szkoła średnia Adams Middle School w Brentwood w stanie Kalifornia odwołała „Dzień zmiany płci”, który miał odbyć się w przeddzień obchodzonego pogańskiego zwyczaju Halloween – informuje ośrodek prawniczy Pacific Justice Institute – PJI.

Po skutecznym proteście zdeterminowanych rodziców, władze szkolne zrezygnowały z dokończenia obchodów „Tygodnia Duchowego” („Spiritual Week„), którego – obok kulminacyjnego Halloween – znaczącym wydarzeniem miał być „Dzień zmiany płci” („Gender-switch Day„). Dzieci były zachęcane, aby w tym dniu przebierały się „na inną płeć”. O mających się odbyć obchodach rodzice nie zostali poinformowani, jednak matka jednego z uczniów dowiedziała się o tych przygotowaniach i zażądała spotkania z dyrektorem szkoły. Dyrektor szkoły, Adam Clark, przy pierwszej rozmowie odmówił jednak zmiany planów i dopiero zorganizowana przez kilku rodziców interwencja instytucji prawniczej PJI, spowodowała wycofanie się szkoły z organizacji tego skandalicznego pomysłu. Liberalne myślenie kierownictwa szkoły nie dało jednak za wygraną i zmieniono jedynie warunki obchodzenia tego dnia, zachęcając dzieci do „ubierania się na różnokolorowo”. „Chcemy aby nasi uczniowie byli wolnomyślicelami, ale wydaje nam się, że nasze przesłanie nie zostało odpowiednio odczytane przez część naszej społeczności” – stwierdził w wywiadzie dla instytutu PJI, dyrektor Adam Clark.

Obchodzenie „Dni zmiany płci” jest projektem opracowanym i promowanym przez organizację homoseksualistów GLESN, która stworzyła specjalny program nauczania przeznaczony nawet dla dzieci od przedszkola na trzeciej klasy (K-3). Kuratorium szkolne kalifornijskiego regionu Brentowood School District, do którego należy szkoła Adams Middle School, na swojej stronie internetowej zamieszcza odnośniki organizacji homoseksualistów wyróżnionych jako „źródła edukacyjne”.

Instytut prawniczy Pacific Justice Intitute z siedzibą w Sacramento, skupiający przeszło tysiąc adwokatów z rejonu zachodniej części Stanów Zjednoczonych, zajmuje się ochroną wolności religijnej i praw obywatelskich. Prezydent Instytutu Brad Dacus powiedział, że: „Chcemy pochwalić decyzję szkoły Adams Middle School, która słusznie odwołała Gender switch Day. Jeszcze bardziej jednak chcemy pochwalić rodziców dzieci tej szkoły, którzy powiedzieli: „Dość!” i spowodowali aby administracja szkoły przemyślała swoje stanowisko.”

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Skip to content