Georgetown University zapowiedział oficjalne finansowanie organizacji homoseksualistów

Aktualizacja: 2007-10-30 12:00 am

Najstarsza uczelnia katolicka w Stanach Zjednoczonych, prowadzony przez Jezuitów prestiżowy Georgetown University w Waszyngtonie oficjalnie zapowiedział finansowanie studenckiej organizacji homoseksualistów, począwszy od jesieni przyszłego roku.

John DeGioia, prezydent uczelni, w wywiadzie dla mediów powiedział: “Jak możemy odpowiedzieć na uzasadnione żądania o tworzenie bardziej sprzyjającego środowiska [dla homoseksualistów]? Możemy kontynuować [to co dotychczas robimy] w jakiś nieformalny sposób [..] albo możemy pójść naprzód bardziej zorganizowaną drogą, poprzez bardziej formalne i instytucjonalne struktury i procesy. W tym przypadku, nadszedł czas na tę drugą drogę.”

W spotkaniu 24 października br. ze studentami i pracownikami naukowymi uczelni, DeGioia powiedział, iż “wyraża żal” z powodu tworzenia przez uniwersytet nieprzyjaznej atmosfery i nastawienia wobec środowiska homoseksulistów. Jak pisze uczelniane pismo The Hoya, DeGioia przyznał, że “sam wielokrotnie angażował się” w rozwiązanie każdego żądania studenckiego klubu homoseksualistów Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender and “Questioning” -LGBTQ. Aktywiści grupy LGBTQ nie mogą wprost uwierzyć, wykrzykując: “Wygraliśmy!”. “Wydaje mi się, że jeszcze dwa miesiące temu nie uwierzylibyśmy w tak wielką instytucjonalną zmianę w tak krókim czasie.” – powiedział Scott Chessare z grupy GU Pride.

Grupa homoseksualistów popierana jest przez część profesorów i wykładowców, którzy w piśmie uczelnianym Georgetown Voice nawołują do pisania listów do władz uczelni, gdyż “wszyscy studenci powinnni pokazać swoją solidarność z LGBTQ i [dążyć] do powiększenia zajęć o różnorodności […]”

Przypadek Georgetown University nie jest odosobniony i odzwierciedla upadek Kościoła w Stanach Zjednoczonych, a szczególnie zakonów, z których zakon Jezuitów wiedzie prym w dekonstrukcji tradycyjnych podstaw społeczeństwa chrześcijańskiego. We wrześniu br. wyszło na jaw, że uczelnia wspiera studentów odbywających praktyki w centrach aborcyjnych, a w 2006 roku uhonorowano wieloletniego działacza pro-aborcyjnego, ojca Roberta Drinan, SJ.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1308 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]