Aktualizacja strony została wstrzymana

Georgetown University zapowiedział oficjalne finansowanie organizacji homoseksualistów

Najstarsza uczelnia katolicka w Stanach Zjednoczonych, prowadzony przez Jezuitów prestiżowy Georgetown University w Waszyngtonie oficjalnie zapowiedział finansowanie studenckiej organizacji homoseksualistów, począwszy od jesieni przyszłego roku.

John DeGioia, prezydent uczelni, w wywiadzie dla mediów powiedział: „Jak możemy odpowiedzieć na uzasadnione żądania o tworzenie bardziej sprzyjającego środowiska [dla homoseksualistów]? Możemy kontynuować [to co dotychczas robimy] w jakiś nieformalny sposób [..] albo możemy pójść naprzód bardziej zorganizowaną drogą, poprzez bardziej formalne i instytucjonalne struktury i procesy. W tym przypadku, nadszedł czas na tę drugą drogę.”

W spotkaniu 24 października br. ze studentami i pracownikami naukowymi uczelni, DeGioia powiedział, iż „wyraża żal” z powodu tworzenia przez uniwersytet nieprzyjaznej atmosfery i nastawienia wobec środowiska homoseksulistów. Jak pisze uczelniane pismo The Hoya, DeGioia przyznał, że „sam wielokrotnie angażował się” w rozwiązanie każdego żądania studenckiego klubu homoseksualistów Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender and „Questioning” -LGBTQ. Aktywiści grupy LGBTQ nie mogą wprost uwierzyć, wykrzykując: „Wygraliśmy!”. „Wydaje mi się, że jeszcze dwa miesiące temu nie uwierzylibyśmy w tak wielką instytucjonalną zmianę w tak krókim czasie.” – powiedział Scott Chessare z grupy GU Pride.

Grupa homoseksualistów popierana jest przez część profesorów i wykładowców, którzy w piśmie uczelnianym Georgetown Voice nawołują do pisania listów do władz uczelni, gdyż „wszyscy studenci powinnni pokazać swoją solidarność z LGBTQ i [dążyć] do powiększenia zajęć o różnorodności […]”

Przypadek Georgetown University nie jest odosobniony i odzwierciedla upadek Kościoła w Stanach Zjednoczonych, a szczególnie zakonów, z których zakon Jezuitów wiedzie prym w dekonstrukcji tradycyjnych podstaw społeczeństwa chrześcijańskiego. We wrześniu br. wyszło na jaw, że uczelnia wspiera studentów odbywających praktyki w centrach aborcyjnych, a w 2006 roku uhonorowano wieloletniego działacza pro-aborcyjnego, ojca Roberta Drinan, SJ.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content