Ustawa penalizująca „negowanie Holokaustu” we wszystkich krajach UE – coraz bliżej

Franco Frattini, komisarz Unii Europejskiej do spraw Sprawiedliwości, Wolności i Bezpieczeństwa w rozmowie przeprowadzonej 18 października br. z izraelskim ministrem minister Spraw Publicznych, Isaac Herzogiem powiedział, że nadzoruje specjalny legislacyjny proces mający na celu wprowadzenie na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej przepisów penalizujących „negowanie Holokaustu”.

Frattini powiedzial izraelskimu ministrowi, że „walka z antysemityzmem” znajduje się na czele jego priorytetów. Przedstawił też najnowszą statystykę i przypadki tzw. aktów antysemityzmu, które miały miejsce w krajach Unii Europejskiej. Dwaj rozmówcy zgodzili się co do konieczności zorganizowania konferencji na temat antysemityzmu, która odbędzie się na początkach 2008 roku w Brukseli. W ciągu najbliższych kilku tygodni komisarz Frattini spotka się z dyrektorem izraelskiego ośrodka Yad Vashem, Avner Shalev, z którym przedyskutuje założenia tej konferencji.

Minister Herzog podniósł też „problem Iranu” i jego programu nuklernego oraz podkreślił, że Iran rozpowszechnia i wspiera „anty-izraelską propagandę.”

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

oraz

 

Skip to content