Aktualizacja strony została wstrzymana

B’nai B’rith otworzyło swoje kolejne biuro – tym razem w Brukseli przy parlamencie Unii Europejskiej

Syjonistyczna organizacja masońska B’nai B’rith International – BBI otworzyła swoje biuro w Brukseli, celem „monitorowania antysemityzmu w Europie”. Podczas uroczystości otwarcia biura przemówił izraelski Isaac Herzog, minister Spraw Publicznych – instytucji mającej wpisane w swój program m.in. „walkę z antysemistyzmem” – który powiedział, że problem negowania Holokaustu jest podstawowym zagadnieniem w Europie.

Obecny podczas uroczystości ambasador Stanów Zjednoczonych przy Unii Europejskiej, C. Boyden Gray złożył gratulacje w związku z otwarciem nowego biura oraz za „długofalowe osiągnięcia w globalnych sprawach świata”. Podobną radość wyraził ambasador Izraela przy Unii Europejskiej, Ran Curiel, a także sami przedstawiciele Unii Europejskiej, m.in. Jana Hybaskova, Alexander Graf Lambsdorff, Daniej S. Mariaschin i wielu innych ze 160 zgromadzonych gości, w tym ambasadorzy Ukrainy, Niemiec i Belgii. Obecni byli również dyrektor biura BBI w Nowym Jorku, William Bram oraz biura waszyngtońskiego – Bruce Pascal.

Przebywająca w tym czasie na szczycie UE w Lizbonie, Komisarz UE do spraw zagranicznych, Benita Ferrero-Waldner przesłała list z gorącymi gratulacjami, pisząc: „Aktywne działania B’nai B’rith tutaj w Brukseli, w stolicy Europy, odzwierciedlają głębokie polityczne, ekonomiczne i kulturowe więzy Unii Europejskiej z globalnymi społecznościami żydowskimi oraz z państwem Izrael. […] Jestem pewna, że zwiększona obecność B’nai B’rith w Brukseli będzie silną podstawą do kontynuwania tej ważnej pracy. Będzie również miejscem spotkań, wymiany myśli i będzie służyła Europie jako latarnia morska dla żywego dziedzictwa żydowskiego Europy, któremu tak wiele zawdzięczamy. Dziękuję Wam za Wasz wkład. I dziękuję za wprowadzanie w codzienne życie motta Unii Europejskiej: „Jednoczymy się w różnorodności” („United in Diversity„)”.

Dyrektorem biura The B’nai B’rith International European Union Affairs Office został Adam Mouchtar, który uroczystość zorganizował.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Skip to content