Aktualizacja strony została wstrzymana

UNICEF podstępnie wspiera aborcję

Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom – UNICEF, potajemnie wspiera aborcję – stwierdza Catholic News Agency (CNA) opierając się na materiałach prasowych nowej inicjatywy, mającej oficjalnie wspierać kobiety w ciąży oraz dzieci.

W materiałach promocyjnych inicjatywy o nazwie „Deliver Now for Women and Children” rozpoczętej w zeszłym tygodniu w Nowym Jorku, padają określenia tzw. dobrej jakościowo opieki, która polegać ma na „usługach przed- i podczas ciąży, w czasie porodu i w okresie poporodowym, jak również bezpiecznej aborcji” [pdf]. Określenie „bezpieczna aborcja” (ang. safe abortion), jest synonimem legalnej aborcji.

Grupy pro-life wskazują również na nieścisłości zawarte na stronie internetowej propagującej tę inicjatywę, gdzie przytacza się zawyżone i niepewne dane dotyczące utraty płodu okresu ciąży. Grupy pro-life sądzą, że zamieszczając te niepewne, niezweryfikowne i pochodzące z różnych źródeł dane, chodzi o położenie nacisku na zaakceptowanie tzw. aborcji w trudnych przypadkach okresu ciąży bądź w okresie przedporodowym, zamiast poprawić opiekę i zapewnić dostęp do specjalistów na oddziałach porodowych.

Jak twierdzi katolicka agencja CNA, Organizacja Narodów Zjednoczonych wielokrotnie zaprzeczała wspieraniu aborcji. W rzeczywistości agencje ONZ w różnym stopniu od dawna wspierają aborcję. Watykan wycofał się w 2001 roku ze współpracy z UNICEF-em w związku z faktami promowania aborcji przez tę agendę ONZ.

 

Skip to content