Aktualizacja strony została wstrzymana

Kongres USA: Projekt obowiązkowej „edukacji o Holokauście” kosztem matematyki

Kongres Stanów Zjednoczonych rozpatruje wniosek narzucający wszystkim szkołom specjalny, obowiązkowy program „nauczania o Holokauście”, odbywający się kosztem godzin lekcyjnych przeznaczonych na matematykę i nauki przyrodnicze. Nowe prawo – jeśli zostanie przyjęte – narzucałoby również nauczanie o „negowaniu Holokaustu” w domach starców i zastępowałoby bądź ograniczało dotychczasowe zajęcia popularnych „robótek ręcznych”.

Wniosek o nazwie Simon Wiesenthal Holocaust Education Assistance Act, zainicjowany w lutym br. w 110-kadencji Kongresu przez Carolyn Maloney i 44 innych kongresmanów, znany jest od dawna, bowiem jest on przedkładany Kongresowi już po raz piąty. Twórca tego „Aktu Pomocniczego w Edukacji Holokaustu”, czyli syjonistyczna organizacja Simon Wiesenthal Center nie daje bowiem za wygraną, spodziewając się wprowadzenia dodatkowej indokrynacji dzieci i młodzieży, a starcom osładzając życie morałami o „negacjonistach”.

Koszt programu wynoszący 10 milionów dolarów byłby pokryty z budżetu federalnego. Pokrywałby też koszty specjalnych kursów dla nauczycieli i opracowanie długofalowych „projektów nauczania Holokaustu”.

Obecnie jedynie w kilku stanach – m.in. w Kalifornii, Florydzie, Indiana i Illinois – obowiązuje narzucone z góry, obowiązkowe stanowe „nauczanie o Holokauście”, choć w wielu innych stanach indoktrynacja pod osłoną edukacji obowiązuje de facto, jak np. w stanie Massachusetts.

Pomimo braku programu federalnego, „nauczanie o Holokauście” jest jednym z centralnych motywów tzw. edukacji w niemal wszystkich szkołach publicznych, z obowiązkowymi pielgrzymkami dzieci do „saktuariów religii Holokaustu”, czyli Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie czy „Centrum Tolerancji im. Szymona Wiesenthala”. Programy tego typu są promowane przez liczne organizacje żydowskie oraz całkowicie opanowane przez marksistowskich działaczy organizacje typu Związek Nauczycieli Amerykańskich.

Alan Ronkin, dyrektor żydowskiej organizacji z Massachusetts – Jewish Community Relations Council of Greater Boston powiedział, że nauczanie o Holokauście „jest decydujące w kształtowaniu następnej generacji. […] Edukacja o Holokauście nie tylko uczy o przeszłości, ale także korzystając z lekcji przeszłości, pomaga w kształtowaniu decyzji podejmowanych przez uczniów, którzy staną się przyszłymi przywódcami walczącymi z rasizmem, bigoterią i antysemityzmem.”

Nie wiadomo jaki ostatecznie los spotka wniosek Numer H.R. 1092 w tej kadencji Kongresu, choć wiadomo, że w skład jej członków wchodzi rekordowa liczba Żydów oraz stale zwiększająca się – w ramach negatywnej selekcji kandydatów politycznych – liczba sympatyków syjonistycznych. Od czerwca br. spoczywa on w kolejce do rozpatrzenia w kongresowym Podkomitecie do spraw Edukacji Podstawowej (Subcommittee on Early Childhood, Elementary, and Secondary Education).

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

.