Prezydent Bush mianował na „Szefa Protokołu USA” działaczkę żydowską

Senat amerykański zatwierdził kandydaturę żydowskiej aktywistki Nancy Goodman Brinker, na stanowisko szefa protokołu Departamentu Stanu USA.

Prezydent Bush nominował Nancy G. Brinker w czerwcu br. na wysoką pozycję o oficjalnej nazwie „Szef Protokołu Stanów Zjednoczonych” (Chief of Protocol of the United States) z rangą ambasadora. Brinker rozpoczęła swoją pracę na tym stanowisku 20 września br, a jej zaprzysiężenie planowane jest w przyszłym miesiącu.

Rola Szefa Protokołu polega na wspieraniu prezydenta, jego zastępcy oraz Sekretarza Stanu w sprawach dyplomatycznych. Szef Protokołu towarzyszy wszystkich oficjanych wizytach prezydenta i jest osobistym łącznikiem prezydenta z zagranicznymi ambasadami w Waszyngtonie.

61-letnie Nancy Brinker jest znaną działaczką żydowską udzialającą się m.in. w politycznej grupie „Republikańska Koalicja Żydów”. Jest również założycielką fundacji walki z rakiem. W przeszłości sprawowała funkcję ambasadora USA na Węgrzech.

W rankingach niektórych gazet, zaliczana jest to „100 najważniejszych kobiet w XX wieku” (pismo Ladie’s Home Journal) oraz jednej do jednej z „25 kobiet posiadających największą wladzę” (Biography Magazine).

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content