Prezydent Bush mianował na “Szefa Protokołu USA” działaczkę żydowską

Aktualizacja: 2007-09-21 12:00 am

Senat amerykański zatwierdził kandydaturę żydowskiej aktywistki Nancy Goodman Brinker, na stanowisko szefa protokołu Departamentu Stanu USA.

Prezydent Bush nominował Nancy G. Brinker w czerwcu br. na wysoką pozycję o oficjalnej nazwie “Szef Protokołu Stanów Zjednoczonych” (Chief of Protocol of the United States) z rangą ambasadora. Brinker rozpoczęła swoją pracę na tym stanowisku 20 września br, a jej zaprzysiężenie planowane jest w przyszłym miesiącu.

Rola Szefa Protokołu polega na wspieraniu prezydenta, jego zastępcy oraz Sekretarza Stanu w sprawach dyplomatycznych. Szef Protokołu towarzyszy wszystkich oficjanych wizytach prezydenta i jest osobistym łącznikiem prezydenta z zagranicznymi ambasadami w Waszyngtonie.

61-letnie Nancy Brinker jest znaną działaczką żydowską udzialającą się m.in. w politycznej grupie “Republikańska Koalicja Żydów”. Jest również założycielką fundacji walki z rakiem. W przeszłości sprawowała funkcję ambasadora USA na Węgrzech.

W rankingach niektórych gazet, zaliczana jest to “100 najważniejszych kobiet w XX wieku” (pismo Ladie’s Home Journal) oraz jednej do jednej z “25 kobiet posiadających największą wladzę” (Biography Magazine).

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1212 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]