Konferencja Biskupów Amerykanskich mianowała na stanowiska dyrektora proaborcyjną działaczkę

Aktualizacja: 2007-09-18 12:00 am

Konferencja Biskupów Amerykańskich (USCCB) mianowała na stanowisko dyrektora Programu Krajowego, znaną działaczkę z sympatiami proaborcyjnymi – Kathy Saile. Pani Saile piastowała poprzednio urząd dyrektora w protestanckiej organizacji Lutheran Services of America, będącej narzędziem “kościoła” luterańskiego ECLA znanego m.in. z ostatniej decyzji zezwalającej swoim pastorom i “biskupom” na wchodzenie w związki homoseksualne. Kathy Saile przez lata współpracowała też z organizacjami jawnie głoszącymi tzw. “wolność wyboru” kobiet, czyli propagujących aborcję.

Informacja o nominacji zamieszczona została na oficjalnej stronie internetowej Konferencji Biskupów Amerykańskich United States Conference of Catholic Bishops. Decyzję o nominacji w dniu 13 września br. ogłosił sekretarz generalny Konferencji, ks. David Malloy, który oświadczył, że Kathy Saile wnosi ze sobą “wielkie oddanie Kościołowi katolickiemu i jego nauce społecznej”.

Jak do tej pory, rzecznik prasowy Konferencji Biskupów Amerykańskich nie odpowiedział w tej sprawie na zapytania zatroskanych wiernych.

 

Dodano 21-09-07: Dalej toczy się spór czy pani Kathy Saile jest pro-life czy “pro-choice“. Konferencja Biskupów – również poprzez swoją agencję prasową Catholic News Service – twierdzi, że to pierwsze, wiele faktów wskazuje jednak na to drugie.
W przeszłości Konferencja Biskupów myliła się i podejmowała błędne decyzje zatrudnijąc kilku działaczy pro-aborcyjnych, np. w 2004 roku Ono Eheh, wspierającego pro-aborcyjnego kandydata na prezydenta, Johna Kerry, czy też Harry Forbes, który publicznie polecal film pro-homoseksualny.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1197 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]