Aktualizacja strony została wstrzymana

Antykatolicka bluźniercza wypowiedź w amerykańskiej telewizji

Amerykańska telewizja po raz kolejny dopuściła się znieważenia katolików emitując 18 maja br. bluźnierczy program na kanale HBO. Tym razem był to występ popularnego prezentera tzw. satyrycznych programów – Billa Mahera, znanego z lewicowych, a szczególnie z chorobliwie antykatolickich poglądów, wielokrotnie wyrażanych już wcześniej podczas prowadzonych przez siebie programów.

Bill Maher w programia Real Time with Bill Maher rozpoczął od ataku na zmarłego przed zaledwie trzema dniami protestanckiego pastora Jerry Falwell, by przejść do jeszcze bardziej wściekłych ataków na chrześcijaństwo, a szczególnie na Kościół katolicki.

W jednej z „satyrycznych” scenek, Maher przyrównał Mszę świętą do aktu homoseksualnego, na dodatek parodiując słowa wypowiadane podczas konsekracji Hostii.

Do składania protestów w korporacji Time-Warner, właściciela stacji HBO, wzywają organizacje katolickie. Wspierane są one również przez przez inne konserwatywne ośrodki. Robert Knight, dyrektor organizacji monitorującej media – Media Research Center, powiedział, że „Jeśli agresywny, rasistowski humor Dona Imusa był czymś, czego publiczność nie zaakceptowała, to tym bardziej chory opis Mszy [św.] i komunii [św.] jako graficznego aktu seksualnego, wypowiedziany przez Billa Mahera, jest czymś nie do przyjęcia”.

Występując jako zaproszony gość w programie Scarborough Country nadawanym w sieci MSNBC, Maher tłumaczył, że „Jesteśmy narodem, który pozostaje w ciemnościach [dosł: „jest nie-oświecony”] właśnie z powodu religii. Tak, głęboko w to wierzę. Myślę, że religia powstrzymuje ludzie od myślenia. Myślę, że usprawiedliwia szaleńców. Myślę, że rozbijanie samolotów o budynki było czymś co było zainicjowane religią, wiarą. Myślę, że religia jest neurologiczną ułomnością. Jeśli spojrzysz na to logicznie, to jest to coś, co zostało wwiercone w twoją głowę gdy byłeś malym dzieckiem. Na pewno było wwiercone w moją głowę gdy byłem mały. I tak naprawdę będąc dzieckiem nie możesz być odpowiedzialny za to co dorośli wkładają do twojej głowy.”

Antykatolicka obsesja Billa Mohera jest coraz częstsza w jego programach: zaledwie przed miesiącem, Bill Moher wykpiwal Eucharystię.

 

William (Bill) Maher Jr. jest jednym z kilkunastu najbardziej popularnych prezenterów i satyryków w Stanach Zjednoczonych. Pochodzi z mieszanej rodziny: matka była żydówką, a ojciec katolikiem. Znany jest z programów, w których ośmiesza polityków i osoby publiczne. Kpi z religii, szczególnie katolicyzmu i drwi z podstawowych wartości niezbędnych do zdrowego funkcjonowania społeczeństwa: jest m.in. otwartym zwolennnikiem legalizacji narkotyków jak i przeciwnikiem instytucji małżeństwa.

Time-Warner, Inc., największa korporacja medialna na świecie, posiada m.in. takie oddziały jak: Time Inc., America Online, Warner Bros. Entertainment, Time Warner Cable, CNN, HBO, TBS Cable Network, (Turner Broadcasting System) czy The CW Television Network. Oprócz dominacji w mediach elektronicznych i w produkcji filmowej, Time-Warner jest właścicielem największej na świecie firmy wydawniczej drukującej najbardziej poczytne tytuły prasowe. Ścisły zarząd poszczególnych firm należących do Time-Warner, podobnie jak innych koncernów medialnych, zdominowany jest przez osoby pochodzenia żydowskiego.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

 

.