Aktualizacja strony została wstrzymana

Największy brytyjski związek zawodowy dziennikarzy wzywa do bojkotu wyrobów izraelskich

Największy brytyjski związek zawodowy dziennikarzy skrytykował Izrael za działania militarne i zagłosował za bojkotem produktów wytworzonych w Izraelu.

Delegaci związku zawodowego dziennikarzy The National Union of Journalists, podczas corocznego zgromadzenia w Birmingham, które zakończyło się 15 kwietnia br., wezwali do przeprowadzania „bojkotu wyrobów izraelskich w podobny sposób, w jaki odbywały się bojkoty przeciwko apartheidowi Południowej Afryki”. Rezolucja dziennikarzy brytyjskich, przyjęta stosunkiem głosów 66 do 54, wzywa również rząd Wielkiej Brytanii oraz Organizację Narodów Zjednoczonych do nałożenia sankcji na Izrael.

Związek zawodowy dziennikarzy brytyjskich The National Union of Journalists, zrzesza 40 tysięcy członków, których na corocznym zgromadzeniu reprezentowało 150 delegatów z ponad 60 oddziałów.

Decyzja dziennikarzy brytyjskich jest kolejną reakcją społeczności Wielkiej Brytanii na brutalne i bezprawne działania militarne Izraela, zagrażające stabilizacji na Bliskim Wschodzie i będące zarzewiem niepokoju na świecie. Poprzednio Izrael został skrytykowany przez reprezentatywną część środowiska akademickiego oraz przez brytyjski Związek Nauczycieli.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

 

.