Badania pokazują, że homoseksualiści narażeni są na „znacznie większe” zaburzenia odżywiania

Naukowcy ze szkoły medycznej uniwerstytetu Columbia Mailman School of Public Health opublikowali wyniki badań, z których wynika że homoseksualiści i biseksualiści w większym stopniu niż osoby heteroseksualne narażeni są na zaburzenia odżywiania.
W pierwszych tego typu badaniach, opublikowanych na łamach kwietniowego wydania profesjonalnego periodyku International Journal of Eating Disorders, naukowcy Matthew Feldman, PhD i Ilan H. Meyer, PhD stwierdzają, że 15 procent mężczyzn homoseksualnych i biseksualnych cierpi na jakiś rodzaj zaburzeń odżywiania, jak anoreksja, bulimia czy ‘binge-eating disorder’. Badania wykazały również, że zjawisko zaburzeń odżywiania w znacznie mniejszym stopniu dotyczy lesbijek i kobiet o zachowaniach biseksualnych.

Badania te uwidaczniają po raz kolejny jak niebezpieczne dla zdrowia psychicznego i fizycznego jest zachowanie homoseksualne. Osoby praktykujące homoseksualizm oprócz zaburzeń odżywiania i innych psychicznych powikłań, są narażeni na zwiększoną zachorowalność na wiele chorób, w tym choroby weneryczne, raka (mężczyźni uprawiający homoseksualizm aż 90-krotnie zwiększają ryzyko zachorowania na raka odbytu w porównaniu do wskaźników w populacji heteroseksulanej) czy różnego rodzaju uzależnienia.

Skip to content