Aktualizacja strony została wstrzymana

Anglia: nauczyciele historii omijają kontrowersyjne tematy

Przeprowadzone na zlecenie brytyjskiego rządu badanie ujawnia, iż na lekcjach historii celowo pomijane są kontrowersyjne tematy – takie jak np. Holokaust czy Krucjaty do Ziemi Świętej. Nauczyciele tłumaczą to dobrem uczniów, których niektóre zajęcia mogą przygnębiać bądź urazić.

Według Towarzystwa Historycznego, lekcje dotyczące handlu niewolnikami mogą wywołać uczucie zagubienia zarówno wśród białych jak i czarnych uczniów. Brak odpowiedniej wiedzy, w szczególności u nauczycieli szkół podstawowych, prowadzi do „spłycania” poszczególnych, w szczególności trudnych i wywołujących emocje zagadnień. Jak ujawnia raport z przeprowadzonej sondy, z powodu obawy o wybuch niekontrolowanych anty-semickich reakcji wśród muzułmańskiej młodzieży, w niektórych szkołach całkowicie pominięty został Holokaust.

Jedna ze szkół całkowicie opuściła temat Krucjat do Ziemi Świętej, gdyż wersja przekazywana na lekcjach historii pozostawała w całkowitej sprzeczności z wersją przekazywaną w lokalnych meczetach. Raport Departamentu Edukacji i Umiejętności zbiegł się w czasie z obchodami 200 rocznicy uchwalenia prawa znoszącego handel niewolnikami. Rocznica spowodowała ostre protesty i odnowiła żądania oficjalnych przeprosin rządu za rolę, jaką w handlu niewolnikami odegrało Imperium Brytyjskie.

Jacek – Londyn
weasel79@btinternet.com

Dla Portalu Narodowo-Radykalnego nacjonalista.pl

 

Skip to content