Aktualizacja strony została wstrzymana

Angielska szkoła św. Anny: Niepełnosprawny chłopiec odsunięty od szkolnych uroczystości bożonarodzeniowych, gdyż nie uczestniczył w obchodzeniu hinduskiego święta

Niepełnosprawne dziecko zostało w Anglii wykluczone ze szkolnych uroczystości obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia, gdyż matka odmówiła wysłania swojego syna na uroczystości hinduskiego święta Diwali.

Annie Walker, matka siedmioletniego chłopca nie wyraziła zgody na uczestniczenie w obchodach święta Diwali zorganizowanego w szkole św. Anny St Anne’s Infant School, gdyż nie zgadza się z poglądem reinkarnacji głoszonym w hinduizmie. Wobec tego nauczycielka Mary Ann Hinchcliffe ukarała niepełnosprawnego Liama, chłopca od urodzenia cierpiącego na paraliż rdzenia kręgowego, nie dopuszczając go do szkolnych uroczystości Bożego Narodzenia, polegających na czytaniu o tradycjach świątecznych. „Jesteśmy rodziną chrześcijańską” – mówi Annie Walker – „i chociaż chcę by moje dzieci z szacunkiem odnosiły się do innych ludzi i ich wierzeń, to uważam, że nie jest słusznym natarczywe naciskanie byśmy przyjmowali wierzenia innych ludzi.” Dodała też, że „Nasze doświadczenia z włączaniem wszystkich [religii] do jednego worka [ang. Inclusion] jest straszne.”

Po publikacji prasowej w piśmie The Evening Post, szkoła w Derby przeprosiła panią Walker za incydent i cofnęła zakaz.

 

Skip to content