Aktualizacja strony została wstrzymana

Izraelskie lotnisko Ben-Gurion uznane jako najlepsze lotnisko europejskie

W najnowszym raporcie wydanym przez oddział europejski światowej organizacji zrzeszającej operatorów lotnisk Airports Council InternationlACI EUROPE, pierwsze miejsce w kategorii „najlepszego europejskiego lotniska” przyznano izraelskiemu lotnisku Ben Gurion International Airport pod Tel Awiwem.

ACI cztery razy w roku przeprowadza badania opinii wśród losowo wybieranych 350 pasażerów, którzy wypowiadają się w zakresie obsługi, zabudowy i dostępności usług na lotniskach. W trzecim kwartale 2006, gdy po raz pierwszy dołączono do statystyk europejskich największe lotnisko izraelskie, Ben Gurion które wyprzedziło inne europejskie lotniska, uzyskując 3,94 punkty na 5 możliwych i pobiło Brukselę (3,9 punktów), Zurich (3,76), Helsinki (3,71), Monachium (3,6), Amsterdam (3,57) i Kopenhagę (3,54).

Gabi Ofir, dyrektor generalny portu lotniczego Ben Gurion powiedział, że „Postrzegamy lotnisko Ben-Gurion jako wizytówkę państwa Izrael i jestem uradowany tym, że i świat postrzega nas w tym samym pozytywnym świetle”.

Jak stwierdza strona internetowa, profesjonalna organizacja ACI EUROPE zrzesza operatorów portów lotnicznych 400 lotnisk w 45 europejskich krajach.

KOMENTARZ BIBUŁY: Krok po kroku następuje urabianie opinii publicznej, najpierw poprzez takie „neutralne” i pozytywnie brzmiące badania, by w końcu scalić państwo Izrael z Europą. Choć brzmi to jak nonsens, to niestety niedługo będziemy świadkami publicznego rozprawiania nad celowością a nawet koniecznością oficjalnego przyłączenia Izraela do Unii Europejskiej. Podawane będą argumenty, od konieczności militarnej obrony Izraela w ramach parasola europejskiego walczącego o „pokój na świecie”, po „oczywiste korzyści” mające wynikać z wymiany gospodarczej. W międzyczasie trwa polityczna gra wokół „zgrania” finansowego i monetarnego z Izraelem. W styczniu 2005 roku Gunter Verheugen – czyli ten sam, który wessał Polskę do EU – zasugerował stworzenie wspólnego rynku monetarnego i towarowego z Izraelem. Zanim to nastąpi, tworzy się inne układy i już teraz powolutku przyłącza się Izrael do różnych statystyk.

W całkiem niedalekiej przyszłości, Polacy będą zmuszeni zadać sobie pytanie: Czy w ramach „swobody przesiedlania się” nie nastąpi zalew emigrantów, w tym „emigrantów izraelskich” na ziemie europejskie, szczególnie polskie? To nie jest abstrakcyjne pytanie, gdyż Polacy mający w swej naturze wiele tolerancji – tolerancji w sensie pozytywnego cierpliwego znoszenia zła – być może zmuszeni będą przyjąć takowych przybyszów z przeszłości i prawdopodobnie przyjmą ich pokojowo, gdyż zdając sobie sprawę z takich cech, inni skłonni są do cynicznej ich eksploatacji. Czy musimy jednak być idiotycznie tolerancyjni i czekać biernie na taki rozwój wypadków? Nie, naszym celem jest utrzymanie i pielęgnacja danej Polsce przez Historię szansy – unikalnej szansy homogeniczności społecznej, którą należy rozwijać poprzez naturalny ludnościowy oraz gospodarczy rozwój Kraju, wzmacnianej krzewieniem tożsamości narodowej, nierozłącznie związanej z tradycyjnym katolicyzmem. W przeszłości wielokrotnie płaciliśmy krwią i wolnością, walcząc o obce nam sprawy w interesie innych, bądź stając się ofiarami agresji wrogów. Z Historii powinniśmy się więcej uczyć, a lekcje te, często tak bolesne, muszą wreszcie obudzić uśpiony instynkt samozachowawczy Narodu.
Wrogów Polski, polskości i katolicyzmu nie potrzeba nam. W historii mieliśmy ich dosyć.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 


 

.