Aktualizacja strony została wstrzymana

Aktor Dustin Hoffman: Bush manipuluje faktami dotyczącymi 9/11

Znany aktor Dustin Hoffman skrytykował prezydenta George W. Bush oskarżając go o manipulowanie faktami dotyczącymi wydarzeń 11 września 2001 roku, celem usprawiedliwienia inwazji i okupacji Iraku.

Dustin Hoffman powiedział, że „Administracja [G.W. Busha] manipulowała tragedią 9/11. Zrobili to wtedy i czynią to nadal teraz. Wszyscy wiedzą dlaczego chcieli oni zaatakować Irak i że atak ten nie miał nic wspólnego z rzekomym posiadaniem broni masowego rażenia [przez Irak]”. Hoffman dodał, że rozumie dlaczego Stany Zjednoczone stały się znienawidzone w świecie: „Jestem Amerykaninem, lecz nie jest to [dzisiaj] dobre uczucie. Kiedy Amerykanie mówią: „Nie wiem dlaczego jesteśmy tak bardzo znienawidzeni” – można stwierdzić, że jest to odpowiedzieć wynikająca z braku wiedzy. Jest wiele powodów, dla których jesteśmy znienawidzeni”.


KOMENTARZ BIBUŁY:

Na ile ta zdawkowa wypowiedź Dustina Hoffmana jest grą przedwyborczą, w której będą padały różne oskarżenia, a na ile przebłyskiem trzeźwości, być może okaże się wkrótce. Ale i na tym etapie cieszy, że niektóre osoby budzą się z letargu albo strzepują ignorację, bowiem potężna ilość faktów zaprzeczających naiwnej oficjalnej wersji, jakoby to „19 arabskich terrorystów uprowadziło przy pomocy nożyków do cięcia kartonu cztery samoloty”, jest tak wielka, że rzeczywiście tylko kompletni idioci mogą dalej w nią wierzyć.


Przypominamy, że pismo BIBUŁA było zdaje się pierwszym pismem wydawanym w języku polskim, który dogłębnie zajął się tematem krytykując oficjalną wersję i przedstawiając inne, bardziej prawdopdobne scenariusze, a nade wszystko publiczne zadając wiele trudnych pytań.

Poniżej, lista tekstów o wydarzeniach 9/11 opublikowanych w BIBULE:

„Kłamstwo nowojorskie” – krytyka oficjalnej wersji wydarzeń 11 września grudzień 2002
Farsa obrony przestrzeni powietrznej czy celowa robota? grudzień 2002
Czy wywiad amerykański wiedział o mających nastąpić zamachach? grudzień 2002
Pytania czekające na odpowiedź. grudzień 2002
(Nie aż tak) nieprawdopodobne teorie. grudzień 2002
9-11: Czy to rząd amerykański wybrał datę 11 września ? – czerwiec 2003
9-11: Atak na czarnoskórego poetę. – czerwiec 2003
9-11: Czy rozmowy telefoniczne z uprowadzonych samolotów były możliwe? – grudzień 2003
List otwarty rodzin ofiar 11 września do Prezydenta George W. Busha kwiecień 2004
W trzy lata po jedenastym września październik 2004
Walka z faktami i logiką trwa. Refleksje w piątą rocznicę wydarzeń 11 września 9 wrzesień 2006
Skip to content