“Katolicki” uniwerstytet w Chicago zaprosił agresywną aborcyjną aktywistkę

Aktualizacja: 2006-10-17 12:00 am

Doktor Judith Arcana, agresywna działaczka proaborcyjna, została zaproszona przez kierownictwo jezuickiego uniwerstytetu Loyola University w Chicago, gdzie 5 października br. wygłosiła odczyt dla studentów klasy biotetyki. Dr Arcana, jako współorganizatorka nielegalnego ruchu aborcyjnego w okresie przed werdyktem Roe v. Wade, legalizującym w 1973 roku aborcję w Stanach Zjednoczonych, jest współodpowiedzialna za przeprowadzenie przez ten ruch około 11 tysięcy aborcji. Ruch, działający oficjalnie jako Unia Wolności Kobiet (Chicago Women’s Liberation Union), a bardziej znana jako Jane Services, udzielał szczegółowych chirurgicznych porad przeprowadzania aborcji, również przez aktywistę, który nie był lekarzem.

“Katolicki” uniwerstytet Loyola znany jest z wielokrotnych odstępstw od wytycznych dla uczelni związanych z Kościołem, cały czas utrzymuje na swojej stronie internetowej odnośniki do organizacji “Planowanego Rodzicielstwa” (Planned Parenthood) i często zaprasza różnego rodzaju dewiantów i proaborcyjnych działaczy i polityków na prelekcje i wykłady. Uniwerstytet w 2004 roku został imiennie skrytykowany przez – również lewicujących, lecz przyciśniętych do muru – biskupów amerykańskich.

Jest rzeczą znamienną, że w czasie gdy zarysowywuje się przełom w amerykańskim prawie i padają ze strony nawet sędziów federalnych coraz odważniejsze słowa o możliwości zmiany przepisów legalizujących aborcję, “katolicka” uczelnia aktywnie uczestniczy w kampanii promocji aborcji i środowiska proaborcyjnego. W tego typu działaniach przewodzą niestety Jezuici, niegdyś perełka Ewangelizacji, a dziś propagatorzy modernistycznych zmian w Kościele i dekompozycji społeczeństw.


ZOB. RÓWNIEŻ:Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=648 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]