Aktualizacja strony została wstrzymana

Odpowiedź kard F. Arinze na rebelię amerykańskiego biskupa żądającego „akceptacji homoseksualizmu”

Emerytowany biskup pomocniczy Brooklyn-Nowy Jork, bp Joseph Sullivan wezwał katolików, którzy sprawują funkcję „opiekunów” ruchu homoseksualnego do pracy nad włączeniem homoseksualistów w nurt „pełnego życia w Kościele”. Przemawiając na konferencji Narodowego Zrzeszenia Katolickich Diecezjalnych Opiekunów Gejów i Lesbijek (Catholic Diocesan Lesbian and Gay Ministries), która odbyła się w dniach 21-24 września br., bp Sullivan publicznie sprzeciwił się Nauce Kościoła w sprawach homoseksualizmu.
Prohomoseksualni aktywiści z „tęczowego” ruchu o nazwie Rainbow Sash od lat posiadają wsparcie w postaci grupy hierarchów amerykańskich, w tym bp. Sullivana i arcybiskupa Harry Flynn z St. Paul w stanie Minneapolis, który zezwolił na pełne uczestnictwo aktywistów homoseksualnych i otwartych homoseksualistów w życiu kościelnym, włącznie z przyjmowniem sakramentów świętych.

Odpowiadając na konflikt przywołany przez bp. Sullivana, Prefekt Kongregacji Do Spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, kardynał Francis Arinze powiedział w wywiadzie dla telewizji EWTN, że „Kościół katolicki nigdy nie zaakceptował homoseksualizmu jako normalności. Czytajcie Pismo święte, gdzie jest to jasno napisane. Co tak naprawdę chcecie podważać? Czy macie zamiar zmienić Prawo Boże, zmienić to jakimi Bóg stworzył nas?” Kardynał odpowiadając na żądania aktywistów homoseksulanych powołał się na Katechizm Kościoła Katolickiego, mówiący że „Nie potępia on osoby za swe skłonności homoseksualne. My nie potępiamy nikogo za coś takiego, bowiem osoba jest potępiona za czyn, który popełnia. […] Natomiast całkiem inną sprawą jest to, gdy osoba ma tylko skłonności i czyni wszelkie starania by żyć zgodnie z Prawem Bożym – to jest słuszne. Zatem: respektujemy osoby [z tendencjami], ale stajemy w Prawdzie.” – powiedział kard. Arinze.

 

Skip to content