Gazeta The Independent: “Jesteśmy gazetą pro-izraelską”

Aktualizacja: 2006-07-17 12:00 am

Brytyjska gazeta The Independent w nocie odredakcyjnej wyjaśnia wprost jaką opcję reprezentuje: jest gazetą pro-izraelską. Wbrew swej nazwie (Independent znaczy “niepodległy, niezależny”), gazeta The Independent jest, niestety Very Dependent.
Jako otwarcie zależna od opcji syjonistycznej, ta wydawana w Wielkiej Brytanii gazeta, powinna zmienić nazwę i przestać oszukiwać czytelników swoją nazwą.

 

Oto nota odredakcyjna z dnia 16 lipca 2006:

“Jesteśmy gazetą pro-izraelską. Popieramy prawo państwa Izrael do istnienia i łączymy się z Izraelczykami żyjącymi w strachu przed terrorystami, których celem jest zabijanie cywili bez żadnego rozróżnienia. Dzielimy razem z rządem izraelskim uczucie doznanej krzywdy w wyniku wycofania się z Gazy, a dużo wcześniej z południowego Libanu, [w wyniku czego] terroryści mogą wykorzystywać te terytoria do ataków rakietowych na cywilne regiony [Izraela].”

The IndependentLeading article wydrukowany 16 lipca 2006

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=471 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]